31.05.2019 4863

Традиційна наукова конференція знову зібрала кращих економістів України та зарубіжжя

Традиційна Міжнародна конференція «Аспекти стабільного розвитку економіки в умовах ринкових відносин», приурочена до 175 річниці заснування Уманського національного університету садівництва, відбулася нині на факультеті економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва.

Даний науковий захід за 13 років набув значної ваги у науковому світі не лише України, а з зарубіжних країн. Так, цьогоріч географія організаційного комітету конференції об’єднала заклади вищої освіти та науково-дослідні установи України, Подьщі, Чеської Республіки, Болгарії, Республіки Білорусь і Республіки Казахстан.

Розпочав пленарне засідання конференції вітальним словом проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, доцент Михайло Мальований, який зазначив: «Щорічно наша конференція збирає кращих фахівців економічного спрямування. І щоразу дискусії, що проводяться в межах поважного зібрання, викликають значний резонанс у наукових колах, адже тематика досліджуваних проблем є доволі широкою та вирізняється беззаперечною актуальністю». Також Михайло Іванович відзначив значний розвиток економічної науки в Уманському НУС, що фіксується в університеті на рубежі його 175-річчя, та побажав учасникам плідних дискусій.

Привітала з поважним ювілеєм колектив Уманського НУС від імені ректора та колективу Херсонського державного аграрного університету і доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки та фінансів Наталія Танклевська: «Ви по праву можете пишатися славетними традиціями та історією вашого навчального закладу, який заслуговує на гідне звання фундатора вищої освіти України. … Від щирого серця бажаємо нових вагомих досягнень у вашій благородній справі … сприяти прогресу наукової думки, робити достойний вклад у розвиток української вищої школи».

Під час пленарного засідання присутні мали нагоду почути доповіді, що висвітлювали результати наукових пошуків і здобутків як науковців нашого університету, так і гостей.

Так, завісу передумов і перспектив розвитку біоенергетики змістовно та лаконічно відкрила присутнім у своїй доповіді кандидат економічних наук, працівник Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України Наталія Крицун: «Україна має хороші передумови та достатній потенціал для динамічного розвитку сектору біоенергетики. Основними рушійними силами цього процесу є постійне зростання цін на традиційні енергоносії і наявність значного потенціалу біомаси, доступної для енергетичного використання. … Ні для кого не є новиною, що Україна, враховуючи високу залежність від імпортних енергоносіїв, спрямовує всі зусилля на розвиток сектору відновлюваних джерел енергії. На жаль, темпи розвитку біоенергетики в Україні істотно нижчі, в порівнянні з європейськими.

«Україна перспективна і доволі молода держава, законодавче підґрунтя якої дозволяє формувати матеріально-технічну базу сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу за рахунок грошових та майнових пожертвувань, благодійних внесків, грантів безоплатної технічної допомоги юридичних і фізичних осіб, у тому числі за рахунок іноземних грантодавців та донорів..» – зазначила кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу Уманського НУС Ольга Макушок у своїй доповіді «Роль міжнародних проектів технічної допомоги у розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації».

Кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і оподаткування Уманського НУС Галина Аніщенко представила присутнім результати наукових пошуків на тему «Декоративне садівництво: організація обліку і оподаткування».

Низку запитань викликав матеріал доповіді викладача-стажиста кафедри економіки Уманського НУС Оксани Фротер про розвиток органічного виробництва, як прояв соціальної відповідальності суб’єктів аграрного бізнесу. Тематика актуальна для всіх нас, адже органіка є продукцією сільського господарства та харчової промисловості, виготовлена відповідно до затверджених правил (стандартів), що передбачають мінімізацію використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, регуляторів росту, штучних харчових добавок. Це надто важливо та життєдайно, щоб ігнорувати дані знання.

По завершенню пленарного, учасники наукової конференції продовжили роботу у тематичних секціях.

Прес-центр Уманського НУС