15.12.2019 4976

Тиждень права: «легко та цікаво про серйозні речі»

Незнання закону не звільняє від відповідальності.

А от знання нерідко звільняє

(Станіслав Єжи Лец)

Уже кілька років поспіль кафедра соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва проводить низку заходів у рамках Всеукраїнського тижня права.

Цьогорічний тематичний тиждень розпочався з «Вільного мікрофону»: у вестибюлі навчального корпусу № 4 було розміщено плакат, де кожен міг занотувати свої міркування про права та свободи громадянина, а також окреслити власне бачення перспектив гарантування й розвитку цих прав і свобод в Україні й світі.

Тиждень права: «легко та цікаво про серйозні речі»

Наступним аспектом Тижня права стало урочисте засідання наукового студентського гуртка з правових дисциплін, присвячене Міжнародному дню прав людини, під час якого низка студентів різних факультетів виступили з науковими доповідями, охопивши питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття та сутності прав людини, основних механізмів їх захисту в Україні та Європейському Суді.

Далі у рамках Тижня права відбувся масштабний науково-персоналізований захід – круглий стіл на тему «Дотримання прав людини як фактор авторитету та стабільності держави». його учасниками стали викладачі та студенти факультету менеджменту Уманського НУС, які були запрошеними… до «зали суду». «Суддя», «прокурор», «адвокати», «обвинувачувані» були абсолютно переконливими у своїх виступах та аргументаційній базі. Їхні виступи відзначалися не лише суто юридичною точністю, а й яскравим вжиттям у ролі своїх персонажів.

Тиждень права: «легко та цікаво про серйозні речі»

Цьогорічний Тиждень права в Уманському НУС видався надзвичайно яскравим і пізнавальним. Тож сподіваємося, що гарна традиція дізнаватися «легко про серйозні речі», пізнаючи серйозні постулати в ігровій формі отримає свою продовження і надалі.

Прес-центр Уманського НУС