05.10.2019 5587

Ті, хто заворожує серця студентів професійністю та любов’ю до справи: Дню вчителя присвячується

Наша молодь нині – допитлива та розумна, думаюча та всебічно розвинена. Їх турбують безліч різноманітних питань – від повсякденних турбот до глобальних проблем світоустрою. Креативні, свободолюбові, прагнучі нових знань, інтернет-просунуті, оптимістичні люди – це все про студентів Уманського національного університету садівництва. І як втримати увагу таких студентів під час аудиторних занять? Якими педагогічними методами можна зацікавити сучасну молодь? А виявилося все дуже просто. Прихильність і повага до викладача залежать не від того, чи суворий він під час сесії, а від його мудрості, моральних цінностей і поваги до студента, як особистості. Тож і ми спробуємо зрозуміти, який він, сучасний викладач Уманського НУС?

Гомінкою зграєю і з радістю поспішають на лекцію до доктора сільськогосподарських наук, професора кафедри агрохімії Григорія Господаренка третьокурсники, майбутні агрономи. Григорій Миколайович володіє рисами справжнього педагога: саморозвиток, вдосконалення, розширення кругозору, пошук нових методів і методик викладання. За словами студентів, викладач дозволяє вільне відвідування лекцій, однак, не дивлячись на це, студенти охоче прослуховують цікавий матеріал, не випускаючи з уваги жодне слово.

Лекції на тему «Сучасні підходи до відновлення родючості rґрунтів» відводиться особливе місце в навчальній програмі, адже «Земля – це те, що ми беремо у своє користування на все життя, і мусимо її передати нащадкам ще в кращому стані, ніж ми її отримали», – такими словами лектор розпочав заняття, що проходило у супроводі новітніх технічних засобів, для легкості сприйняття нового матеріалу та його унаочнення. Питання якості ґрунтів та їхньої родючості постало нині дуже гостро, адже ресурси не безмежні. Інтенсивні технології землеробства, якими масово захопилися аграрії в останні десятиліття, призвели до значного погіршення стану, властивостей і зменшення родючості ґрунтів. І нині настав саме той момент, коли треба змінювати принципи господарювання.

Тож гарним посередником між людьми, які в майбутньому піклуватимуться про родючість ґрунтів, та агрохімією в нашому університеті вже багато років поспіль виступає Григорій Господаренко. Цікаво та змістовно подаючи матеріал про вплив різних факторів на формування врожаю, про недоліки сучасного агрохімічного обслуговування, про вплив природних явищ на застосування добрив, про важливість розрахунку правильної формули для внесення добрив, викладач зацікавлює студентську молодь влучними прикладами з власної практики. Захоплені лекцією, молоді агрономи з легкістю закарбують у пам’яті цінний для подальшого життя та професійної діяльності матеріал, який неодмінно врятує часточку світу від неврожаїв.

Наступна наша зустріч була вже з викладачем факультету економіки і підприємництва, доцентом кафедри обліку і оподаткування Галиною Аніщенко. «Не є таємницею, що справжній розвиток фахівця та професіонала відбувається не лише в процесі набуття знань на лекціях, а й у процесі реальної взаємодії освітнього простору в університеті з реаліями практичної діяльності», – такими словами розпочала відкриту лекцію Галина Юріївна, адже її гостем стала директор Уманського відділення ПАТ «ПриватБанк» Валентина Лисак. Під час заняття присутність професіонала з практики допомогла студентам краще засвоїти тему «Облік пасивних операцій у комерційних банках», а ще зрозуміти, що ж насправді має на увазі операція з мобілізації ресурсів банку, чому операції з формування залученого капіталу називають пасивними депозитними операціями і за якими категоріями та строком їх можна класифікувати.

В Уманському НУС лекції такого типу практикуються повсякчас, адже вони дають змогу студентам не лише прослухати новий матеріал, а й, вільно вступаючи в діалог з лектором, покращити свої знання.

Ще одна зустріч, також тематична, відбулася вже з викладачем факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин. Нам випала щаслива нагода відвідати практичне заняття на кафедрі біології, яке провела завідуюча кафедрою, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Лариса Розборська.

Аспіранти, з привитою наставником любов’ю до справи, під керівництвом талановитого викладача займалися дослідженням екологічного матеріалу та вирощуванням сільськогосподарських культур з найменшим пестицидним навантаженням на рослини та ґрунт. Присутні мали змогу опрацьовувати різні фізіолого-біохімічні процеси в рослинах і мікробіологічні процеси в ґрунті за використання гербіцидів, регуляторів росту рослин, мікробіологічних препаратів.

Варто зазначити, що студенти нашого університету вже звикли до сучасного лектора, який вільно володіє необхідними технічними засобами та технологіями, займається самоосвітою. Наші студенти та викладачі активно працюють у системі дистанційної освіти на платформі Mоodle, яка дає доступ до всього, що потрібно для ґрунтовної й ефективної освіти в університеті та поза його межами. І в цьому віртуальному просторі в повній мірі можна зануритися в тему, послідовно та систематизовано засвоюючи освітній матеріал обраної навчальної дисципліни.

«Він актор, але його глядачі і слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та далеко не завжди бажають лікуватися. Де ж йому черпати сили для щоденного натхнення? Тільки в самому собі, тільки у свідомості величі своєї справи», – саме так говорив про вчителя, викладача поет Симон Соловейчик.

Тож напередодні Дня учителя ми вітаємо наших викладачів, бажаємо їм міцного здоров’я, довголіття, оптимізму, натхнення та посмішок долі. А ще – відверто захоплюємося їхнім вмінням заворожувати студентські серця своєю професійністю та любов’ю до справи.

Прес-центр Уманського НУС