16.12.2022 2255

«Світ Сковороди» очима спільноти Уманського НУС

300-сот річчя від дня народження відомого українського мислителя Григорія Сковороди в Уманському національному університеті садівництва святкували всією когортою та колективом його структурних підрозділів. Прихильники творчості відомого мандрівного філософа, педагога-новатора, мислителя, байкаря та поета зібралися нині на завершальному етапі  конкурсу «Світ Сковороди» – нагородженні переможців.

«Світ Сковороди» очима спільноти Уманського НУС

Свято поезії та української пісні подарували загалу організатори конкурсу під керівництвом Світлани Бєрднікової, керівника Центру культури і виховання студентів. Гостинно вітали присутніх чарівні ведучі Наталія Браславська та Інна Свирбиус. Скореговуючи захід, талановиті колеги створювали атмосферу затишку, безпеки, радості та тепла, переплітаючи поезію з піснею, виступи гостей та нагородження переможців.

«Світ Сковороди» очима спільноти Уманського НУС

З особливим словом вдячності за важливість популяризації українського слова звернулася до загалу помічниця ректора Валентина Черниченко: «Сила любові до української поезії та мудрості об’єднує наш народ всі віки. І нині, у такий складний для держави час, незважаючи на ризиковий шлях до осередку науки та освіти, велич українського слова привела всіх нас до Уманського національного університету садівництва, аби поділитися з сучасниками талантом розуміння актуального у всі часи філософського змісту – творчістю Григорія Сковороди».

Серед конкурсантів були різновікові талановиті люди: викладачі, студенти, колеги по освітянській діяльності. І всіх їх об’єднало палке бажання – вирувати енергійним щирим українським життям, насолоджуватися від власної трудової ниви та пізнавати нові грані таланту колег, одногрупників, розкриваючи водночас власні.

«Світ Сковороди» очима спільноти Уманського НУС

Ліліана Калюжна подарувала присутнім виразну поезію Сковороди «Ой ти пташко, жовтобоко», що викликала бурхливі овації, Володимир Бурханов майстерно відкрив присутнім завісу ціни волі та свободи, поезію Ліни Костенко  «Ой ні, ще рано думати про все…» натхненно читала для загалу Людмила Боцуляк. Окрема вдячність за довіру, проявлену колективу, й «Авторську поезію» доктору географічних наук, професору Юрію Кисельову.

Присутні гості, які по праву журі мали можливість оцінити майстерність талановитих людей, знайшли номінації кожному, адже переможених нині немає, ми всі переможці, тому що можемо й у «…війні тримати мир у серці, розум у динамічному розвитку, а світ навколо себе у доброчесності, милосерді, скроплюючи будні креативом, оптимізмом та творчістю», – зауважила членкиня журі Неля Петриченко, головний спеціаліст відділу культури, управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради.

Олег Лазарєв, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української та іноземних мов Уманського НУС вразив цікавими фактами про обізнаність Григорія Сковороди з латиниці. Оскільки пан Олег також знається на цій старовинній мові, тож, ніби знайшовши співрозмовника з минулої епохи, поринув у глибини творчості Григорія Савича.

Лариса Сулима, викладач кафедри української та іноземних мов відзначила важливість витання духу просвітительства серед сучасників: «Прагнення до інтелектуально-духовного збагачення є важливою рисою для нашого суспільства, така тенденція надихає загал і захисників нашого з вами життя».

Подяки, дипломи, грамоти, нагороди та подарунки і, звісно, колективна світлина на згадку про «Світ Сковороди» очима аграріїв, гарні емоції, море позитиву від зустрічі – все це присутні заберуть назавжди у скарбницю пам’ятних подій власного життя. А нині дякуємо організаторам, ведучим, учасникам, присутнім за щирий і величний внесок у культурну спадщину Уманського національного університету садівництва. Неймовірні враження від почутих творів зі «Світу Сковороди» ви можете отримати на сторінці Центру культури та виховання студентів університету у Facebook.

Шануймося, бо ми того варті!

Пресцентр Уманського НУС