15.03.2018 4852

Сучасний біль у відлунні минулих літ

Як каже народна мудрість, «Народ, який не знає свого минулого, не має майбутнього». З цим твердженням погодиться кожен, хто вважає себе відданим патріотом свого народу. Але ніколи не можна обмежуватися  на здобутих знаннях та завжди відкривати для себе нові сторони своєї історії.

Саме тому студенти факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва не змогли пропустити такої знакової події, як фотовиставка «Два століття, одна війна», що проходить у нашому місті. Даний перформенс створений командою двох громадських організацій: волонтерами Молодіжного націоналістичного конгресу та благодійною фундацією «Вільні люди».

Сучасний біль у відлунні минулих літ

Фотовиставка присвячена 75-й річниці заснування Української повстанської армії, а її основною ідеєю якої є протидія російській гібридній війні.

На 27 стендах відображено життя солдатів УПА (1942–1952 рр.) у військово-польових умовах, а також події та бойові будні воїнів АТО (2014–2017 рр.). Автори вирішили так зобразити події, що кордон композиції двох фотографій розділяє колючий дріт, який в моменті з’єднання обривається. Це той колючий дріт, яким радянська влада закривала від нас багато років факти нашого історичного минулого і який фактично зараз розривається.

Сучасний біль у відлунні минулих літ

Виставка чітко ілюструє спільну ідею добровольців УПА, які  утворювалися 75 років тому, та тих добровольців, які в 2014 році стали на захист України, – воля, свобода, незалежність і суверенітет Української держави та народу.

Кожна робота – це дві фотографії, об’єднані сюжетом, але розділені великим проміжком часу: перша – архівна світлина часів визвольних протиборств Української повстанської армії; друга – зроблена в зоні антитерористичної операції.

Всі відвідувачі були в захопленні від світлин. Це водночас вражає і, адже з експонатів на нас дивляться люди, патріоти, які безстрашно боронили тоді та продовжують зараз відстоювати права рідної землі. В їхніх очах як тоді, 75 років тому, так і зараз  проглядається віра в Україну та її безхмарне, мирне, незалежне майбутнє.

Колектив студентів факультету економіки і підприємництва Уманського НУС дякує за можливість відвідати фотовиставку. Ми щиро віримо в те, що ця війна завершиться та стане початком нового, щасливого та мирного життя для нашої Батьківщини.

Ірина Слободяник, голова ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва