03.06.2019 2241

Студенти Уманського НУС учасники ХХІ зльоту лідерів аграрної освіти в Харківському НАУ ім. В.В. Докучаєва

З 29 по 31 травня 2019 р. на базі Харківського національного аграрного університеті імені В.В. Докучаєва, за ініціативи та підтримки НМЦ «Агроосвіта» відбувався XXI зліт студентських лідерів аграрної освіти. Уманський національний університет садівництва делегував 12 студентів.

29 травня відбулося урочисте відкриття XXI зльоту студентських лідерів аграрної освіти. Понад 170 делегатів з усіх куточків України прибули до Харківського НАУ ім. В.В. Докучаєва на зліт. Перший день – це день нових знайомств та зустріч з друзями. Родзинкою цього дня стала святкова дискотека та участь у різноманітних квестах та конкурсах, що сприяло єднанню та створенні дружньої атмосфери між студентами з різних куточків України.

Другий день був не менш насиченим, адже розпочався він з агрополітичних дебатів, які проводилися за методичної підтримки з боку проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД). До обговорення під час дебатів виносилися такі теми:

Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення - введення вільного ринку землі.

• Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників - збереження податкових привілеїв.
  • Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств - зменшення впливу великих аграрних підприємств / агрохолдингів?
  • Диверсифікація виробництва або вузька спеціалізація?

Уманський НУС представляв студент другого курсу факультету менеджменту Роман Земляков, який в запеклій боротьбі виборов третє місце на дебатах.

По завершенню агрополітичних дебатів учасники Зльоту взяли участь у конкурсі «Стратегічний розвиток аграрного сектору». Конкурс проходив виключно англійською мовою. За результатами оцінювання журі відібрало 5 робіт, які їх автори презентували на всеукраїнський загал. Уманський НУС представляли студенти першого та другого курсів факультету економіки і підприємництва Валерій Ковіта та Ярослав Новохацький. Аргументована та цікава доповідь принесла Ярославу Новохацькому друге місце на конкурсі.

Далі студенти відправились на оглядово-пізнавальну екскурсію по м. Харків «Перлини першої столиці» під час якої були вражені красою та величчю міста.

Третій день зльоту розпочався із цікавої та пізнавальної лекції Алекса Ліссітси провідного фахівця аграрного та харчового секторів економіки, президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Лекція так захопила студентів, що аудиторія довго не відпускала лектора, задаючи йому все нові і нові запитання.

Опісля лекції студенти Уманського НУС взяли активну участь у Науково-практичному форумі «Майбутнє агровиробництва очима лідерів: сучасні проблеми та шляхи їх вирішення», в якому працювало 5 дискусійних панелей та поділилися своїми науковими досягненнями з своїми колегами з інших ЗВО.

За їх результатами студент факультету лісового і садово-паркового господарства Олександр Поліщук отримав грамоту за високі досягнення у навчанні, ініціативність, активну життєву позицію та вагомий внесок у розвиток молодіжного руху майбутніх фахівців-аграріїв.

І ось настала мить урочистого закриття ХХІ зльоту студентських лідерів аграрної освіти. Ректор Харківського НАУ ім. В.В. Докучаєва Олександр Ульянченко нагородив кращих із кращих студентів учасників зльоту та передав естафету вже ХХІІ зльоту студентських лідерів аграрної освіти Сумському  національному аграрному університету.

В рамках закриття ХХІ зльоту студентських лідерів аграрної освіти було підведено підсумки Всеукраїнського фотоконкурсу «Великі світлини маленьких місць», що об’єднав навколо себе більше сотні талановитих студентів, які не тільки люблять природу, але й хочуть показати іншим найкрасивіші, сумні, улюблені, яскраві, оптимістичні, кумедні моменти свого життя. Приємною несподіванкою стала перемога у цьому конкурсі студентки факультету менеджменту Дарьї Подолянець.

І розпочався заключний гала-концерт фестивалю «Софіївські зорі». У якому взяли участь і студенти Уманського НУС, а саме: Іван Мінченко та Катерина Куцик. Вони вразили публіку майстерністю та професійністю виконання.

Делегація Уманського НУС висловлює вдячність ініціаторам й організаторам заходу студентських лідерів аграрної освіти. Ректору Харківського НАУ ім. В.В. Докучаєва, професору, члену-кореспонденту НААН України, Олександру Ульянченку за чудову організацію Зльоту. А також особливі слова подяки відповідальним від університету за нашу делегацію аспірантам кафедри генетики, селекції та насінництва Аллі Кравченко та Дмитру Чуйко.

Щиро дякуємо ректору Уманського НУС Олені Непочатенко, керівництву університету та деканам за підтримку аграрної молоді, всебічне сприяння у підготовці до зльоту студентських лідерів аграрної освіти та надану можливість бути учасниками даного заходу.

Діана Нагернюк, керівник делегації