21.05.2014 5742

Славне ім’я Уманського НУС звучить за кордоном

З 10 по 19 травня за запрошенням ректора Державної Вищої Професійної школи Заводової в Гожові Великопольському та зокрема пані Ельжбети Скорупської-Рачинської, підтримки ректора Уманського НУС Олени Непочатенко і сприяння відділу міжнародних зв'язків творчі колективи Центру культури і виховання студентів взяли участь у проведенні  ІІІ міжнародного фестивалю європейської культури.

Польща дуже приязно зустріла делегацію від Уманського НУС. Зокрема, творчими колективами опікувались керівник відділу міжнародних зв'язків пані Галина Ухто та проректор Пшемислав Словінські.  Чисті узбіччя, ідеальні дороги, спокійні, усміхнені жителі м. Гожова Великопольського неабияк припали до душі керівникам та студентам творчих колективів народних самодіяльних ансамблів профспілок України «Нивка» (художній керівник Наталія Шаповаленко) та «Криниченька» (художній керівник Наталія Браславська).

Учасники творчих колективів виступали з великою двогодинною концертною програмою на сценах міст Гожова та Стрєльцах Крайових.

Славне ім’я Уманського НУС звучить за кордоном

Артисти гідно представили свою країну та навчальний заклад, прославивши їх професійним виконанням, артистичністю, молодістю та запалом енергії.

Глядачі із захопленням переглядали художні номери, які супроводжували гучними оплесками, та були в захваті від багатства, колориту та різноманітності сценічних костюмів, що змінювалися з кожним номером. Доброзичливими вигуками та шквалом аплодисментів зустрічали виступи,  навіть після завершення концерту жоден глядач не залишив глядацької зали, чекаючи виконання концертних номерів «на біс».

Крім концертів, учасники творчих колективів Уманського НУС брали участь у роботі конференцій, круглих столів та художніх виставках, на яких були присутні українська, польська, німецька, італійська та французька делегації. Вокальний ансамбль «Криниченька» мав змогу продемонструвати багатство та велич української народної пісні,  подарувавши виступи учасникам конференції.

Славне ім’я Уманського НУС звучить за кордоном

У вільний від концертів час делегація Уманського НУС побувала у багатьох визначних місцях Польщі та Німеччини. Особливі враження залишилися від поїздки у м. Берлін, що була приємним подарунком від ректора Державної Вищої Професійної школи Заводової пані Ельжбети Скорупської-Рачинської. Екскурсію провів викладач Пшемислав Нісевич.

Студенти Уманського НУС отримали від поїздки масу позитивних емоцій та приємних вражень, які залишаться надовго у їхній пам’яті.

На прощання дівчата заспівали пісню, польські друзі висловили сподівання ще раз зустрітися. Їхати зовсім не хотілося, адже теплий прийом спряв найкращим позитивним емоціям та яскравим враженням.

Славне ім’я Уманського НУС звучить за кордоном

Своїми виступами учасники делегації Уманського НУС настільки зачарували закордонних глядачів, що вони висловили бажання зустрітися знову, запросивши їх наступного року і пообіцявши екскурсійну поїздку до столиці Чехії - Праги.

Участь у фестивалі перевершила всі сподівання учасників творчих колективів, адже вони не лише взяли участь у міжнародному фестивалі європейської культури, збагатили коло знайомств, а й підтвердили високий імідж  Уманського національного університету садівництва.

Наталія Браславська, художній керівник вокального ансамблю «Криниченька»