24.05.2019 4803

Розгортання градозахисної сітки в яблуневому саду голландського типу Уманського НУС

Тенденцією останніх десятиліть є збільшення потреб населення у продуктах харчування, зокрема у фруктах. Вирішення продовольчого питання у плані максимального забезпечення населення плодами та ягодами можливе лише за умов максимальної інтенсифікації технологій їх вирощування, одним із аспектів якої є вирішення питання оптимізації системи захисних заходів врожаю та його якості, направлених проти несприятливих погодних умов.

В останні роки зі зміною клімату частішими стали сильні грози, що супроводжуються випаданням граду. Він викликає значні механічні пошкодження плодів, а іноді і самих дерев яблуні. Це призводить до істотного зниження якості врожаю та погіршення стану плодових рослин. Така ситуація призводить до поширення такого способу захисту насаджень від граду, як встановлення градозахисних сіток.

Саме тому для магістрів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського національного університету садівництва викладачем кафедри плодівництва і виноградарства Юрієм Мельником було проведено інструктаж щодо особливості розгортання градозахисної сітки. Після детального інструктажу студентами було виконано всі необхідні операції.

Тож з легкість можна сказати, що уманська школа садівництва випускає кваліфікованих спеціалістів, які володіють не лише теоретичними, а й практичними навичками в передових технологіях сучасного садівництва.

Аліна Ваховська, студентка факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин