28.02.2014 12870

Адреса електронного архіву:  http://lib.udau.edu.ua

В Уманському національному університеті садівництва розгорнуто інституційний електронній архів (репозитарій). Мета його створення – постійний, швидкий, повнотекстовий доступ до наукових та навчальних матеріалів з глобальної мережі Internet в режимі реального часу.

У репозитарії у відкритому доступі представлені рецензовані наукові статті, препринти, виступи на конференціях, наукові звіти, дисертації, дослідницькі та навчальні матеріали науковців, співробітників, аспірантів та студентів Уманського НУС, які можна вільно використовувати з дослідницькою та навчальною метою.

Однією із зручних особливостей репозитарію є те, що власники матеріалів можуть самостійно їх розміщувати (депонувати) в електронному архіві.

Репозитарій – це зручно та функціонально.

Електронний архів Уманського НУС створено на основі вільного та відкритого програмного забезпечення DSpace, яке отримало поширення і розвиток у багатьох науково-освітніх установах країн світу і призначене для упорядкування та зберігання цифрових даних.

Веб-орієнтований інтерфейс, відкрита архітектура та підтримка відкритих стандартів дозволяють легко інтегрувати DSpace в будь-яку інформаційну інфраструктуру вузу.

Серед переваг системи можна вказати:

• збереження будь-яких даних в електронній формі – книг, статей, тез, препринтів, матеріалів конференцій, фото-, відео-, аудіоматеріалів, сканованих об’єктів, наборів дослідницьких даних, дистрибутивів програмного забезпечення, будь-чого у вигляді файлів;
  • повнотекстовий пошук та перегляд за фондами, зібраннями, авторами, назвами, ключовими словами;
  • колективне наповнення, редагування та рецензування з розподілом прав доступу;
  • керування авторськими правами поданих матеріалів (авторський договір супроводжує кожен поданий автором примірник матеріалу);
  • обмін даними за протоколом Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting (OAI-PMH), що дозволяє створювати сервіси з використанням метаданих із багатьох репозитаріїв — спеціалізовані пошукові системи, дисциплінарні, територіальні та міжнародні реєстри електронних архівів і публікацій.

Зареєструватися просто.

Щоб опублікувати свої матеріали в електронному архіві УНУС необхідно зареєструватися. Для цього на головній сторінці http://lib.udau.edu.ua  виберіть пункт меню "Обліковий запис".

Репозитарій Уманського НУС

У новому вікні натисніть посилання "Новий користувач? Зареєструйтеся!"

Репозитарій Уманського НУС

Або одразу на головній сторінці натисніть посилання "Зареєструватися".

Репозитарій Уманського НУС

Введіть адресу своєї електронної пошти та натисніть кнопку "Зареєструватися".

Репозитарій Уманського НУС

На вказану вами електронну адресу надійде лист. Для завершення реєстрації перейдіть за вказаним у листі посиланням. Крім того, для отримання доступу до розміщення матеріалів необхідно у відповідь надіслати електронний лист з інформацією про себе, вказавши:

• - прізвище, ім’я, по батькові;
  • - посаду;
  • - підрозділ УНУС;
  • - контактний телефон;

Репозитарій Уманського НУС

Заповніть форму інформацією про себе.

Репозитарій Уманського НУС

Дочекайтеся повідомлення про вашу реєстрацію та право розміщувати свої матеріали в певній групі чи групах.

У випадку питань звертайтеся до довідки або на зворотний зв'язок репозитарію.

Творчих успіхів!

Костянтин Попелнуха, інженер І категорії ЦКТЗ