16.02.2018 5126

Професії творчих і креативних

Факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва відомий у навчальному закладі своїми творчими та креативними студентами, які відзначаються також високим естетичним смаком і схильністю до творчого мислення.

Обираючи для навчання даний факультет, студенти мають змогу стати фахівцями з таких популярних і затребуваних на ринку праці спеціальностей:

-         Лісове господарство;
-         Садово-паркове господарство;
-         Геодезія та землеустрій.

Спеціальність «Лісове господарство»

Роль лісів у підтриманні стабільності біосфери сьогодні є загальновизнаною. Тільки лісам, серед інших природних комплексів, характерна максимальна властивість відновлення довкілля, тож вони розглядаються як один із вирішальних чинників забезпечення життєдіяльності суспільства і як важлива ланка у системі сталого розвитку.

Питання нарощування лісистості держави включено до пріоритетних напрямків розвитку лісогосподарської галузі. Забезпечення розширеного відтворення лісів, тобто створення нових лісових насаджень в обсягах, що перевищують їх вирубування, є одним із основних завдань лісівників України. У зв’язку з цим, з кожним роком зростає попит на молодих професійно підготовлених спеціалістів з лісового господарства, які завжди будуть вкрай необхідні для забезпечення збереження та раціонального використання лісів.

Фахівці з лісового господарства можуть працювати в компаніях, підприємствах та інститутах галузі лісового господарства, у сфері охорони навколишнього середовища, в навчальних закладах, займати посади в проектних групах, лабораторіях і на підприємствах лісової галузі.

Професії творчих і креативних

Випускники спеціальності «Лісове господарство» можуть займати наступні посади:

• директор лісогосподарського підприємства;
  • головний лісничий;
  • головний інженер;
  • інженер лісових культур;
  • інженер лісокористування;
  • інженер охорони і захисту лісу;
  • інженер мисливствознавець;
  • інженер лісозаготівлі;
  • інженер переробки лісопродукції;
  • начальник нижнього складу;
  • інженер охорони праці;
  • лісничий;
  • помічник лісничого;
  • старший майстер лісу;
  • старший майстер лісозаготівель;
  • майстер лісу;
  • начальник лісорозсадника;
  • майстер лісорозсадника.

Професії творчих і креативних
Студенти проходять навчальну практику на базі лісового урочища «Білогрудівка».

Спеціальність «Садово-паркове господарство» нині має досить високий попит в аграрній галузі, що пов’язано з її інтенсивним розвитком. Озеленення мегаполісів, міст і сіл в усіх регіонах України є актуальним на тлі погіршення екологічної ситуації в Україні зокрема й у світі в цілому.

Студенти спеціальності отримують комплексну підготовку з питань розробки проектів озеленення присадибних ділянок, міських територій, офісів та зимових садів, квітників, інтер’єрів громадських та житлових приміщень з їх реальним впровадженням, підбору асортименту дерево-чагарникових та квіткових рослин.

Професії творчих і креативних

Діяльність фахівців садово-паркового господарства пов’язана з:

• організацією і веденням садово-паркового будівництва та господарства;
  • розробкою дизайн-проектів, проектів планування та озеленення об'єктів зеленого будівництва;
  • виконанням планування й озеленення територій різного призначення, зелених куточків;
  • вирощуванням деревних і кущових порід, квіткових рослин відкритого та закритого ґрунтів;
  • підготовкою та реалізацією продукції;
  • проведенням комплексу оглядових робіт на об’єкті озеленення.

Випускники працюють як у державних установах, так і в приватних структурах ландшафтними дизайнерами, інженерами, агрономами зеленого будівництва в ботанічних садах, паркових комплексах, розсадниках, спеціалізованих агрофірмах, садових центрах і інших організаціях. Багато хто успішно відкриває власний бізнес.

Професії творчих і креативних

Спеціальність «Геодезія та землеустрій»

У контексті проведення земельної реформи на ринку праці різко зріс попит на сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів. Тому у студентів, які навчаються в Уманському національному університеті садівництва, на спеціальності «Геодезія та землеустрій», привабливі перспективи у плані працевлаштування після отримання диплому.

Будь-яка дія із землею вимагає належного оформлення, виконання великого обсягу різних робіт, починаючи від вимірювання земельних ділянок, розроблення технічної і проектної документації та відповідного правового оформлення. А це все повинні робити кваліфіковані спеціалісти, яких, відповідно, має бути в достатній кількості.

Рівень підготовки випускників спеціальності «Геодезія та землеустрій» дозволяє реалізувати себе в професіях геодезиста, землевпорядника та фахівця з геоінформаційних систем і технологій.

Професії творчих і креативних

Землевпорядник – це фахівець, який володіє знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами, має відповідну освіту та належну кваліфікацію.

Фахівець із геоінформаційних систем і технологій здатний розробляти проекти в галузі природничих та технічних наук, вирішувати фундаментальні та прикладні задачі у сфері геопросторових даних і технологій.