26.02.2021 4860

Проєкт «Норвегія-Україна»: Розпочалися курси професійної перепідготовки військовослужбовців

В рамках проєкту «Норвегія-Україна» 26 лютого в стінах Уманського національного університету садівництва відбулося урочисте відкриття курсів професійної перепідготовки військовослужбовців «Організація власного бізнесу в садівництві та овочівництві».

Програма «Норвегія-Україна» ефективно реалізується в Україні вже протягом 18 років. За цей період її учасниками стали понад 11 тисяч осіб, серед них – більше ніж 1,5 тисячі — це учасники АТО/ООС. Проєкт, який фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії, допомагає ветеранам та членам їх сімей соціально адаптуватися та здобути освіту для успішного працевлаштування або організації власного бізнесу. Протягом навчання учасники також отримують правову та психологічну допомогу.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія в співпраці із Міжнародним фондом соціальної адаптації (м. Київ) та в партнерстві із Університетом Норд (м. Будо, Норвегія).

Із вітальним словом з екрану до аудиторії звернувся Надзвичайний і повноважний посол Норвегії в Україні Ерік Сведал, який у своєму відеозверненні запевнив, що Норвегія зацікавлена у сильній та успішній Україні з діючими організаціями, які ефективно служать інтересам народу України та, в цілому, підтримує Україну в процесі впровадження реформ у різних секторах.

З початком перших в історії Уманського національного університету садівництва, весняних курсів перепідготовки військовослужбовців та членів їхніх сімей, слухачів привітали ректор університету Олена Непочатенко, проректор з науково-педагогічної роботи Михайло Мальований, керівник проєкту Ольга Підлубна, завідувач НКЦ «Інститут післядипломної роботи та дорадництва» Діана Нагернюк та керівник ГО «Спілка учасників АТО Жашківщини» Василь Якименко. Саме завдяки підтримці ГО «Спілка учасників АТО Жашківщини» учасники проєкту мають змогу брати участь у семінарах, тренінгах, круглих столах та інших заходах, що сприяють особистісному розвитку та обміну досвідом.

Це дійсно унікальна можливість, протягом трьох місяців слухачі програми здобудуть теоретичні знання та набудуть практичних навичок з  вирощування, переробки та реалізації  продукції садівництва та овочівництва. Під час вивчення курсу будуть розглянуті технологічні, агрономічні, управлінські та фінансові аспекти інноваційних технології вирощування, а  також маркетингу та реалізації сільськогосподарської продукції. Окрім того, учасники пройдуть тренінги, семінари та майстер-класи, що будуть корисними при пошуку роботи або ж для організації власної справи. Програмою передбачено практичні виїзди, на кращі сільськогосподарські підприємства, а також консультації та тренінги з практичним психологом університету, які допоможуть адаптуватися у цивільному житті після військової служби.

Вітаємо нових «студентів», які вперше беруть участь у проєкті саме у статусі «слухачів Уманського національного університету садівництва» із початком професійної перепідготовки і бажаємо творчої наснаги та успіхів у навчанні!

Завідувачка НКЦ «Інститут післядипломної освіти та дорадництва», Діана Нагернюк