22.12.2022 2140

Проект «Норвегія – Україна»: навчаємося і працюємо заради благополуччя кожної родини та всієї України

Уже котрий сезон поспіль в Уманському національному університеті садівництва реалізовується проєкт «Норвегія-Україна». Об’єднавши у співпраці наукову спільноту Уманського НУС, університет NORD (Норвегія), Міжнародний фонд соціальної адаптації і громадську організацію «4.5.0 Україна», проект методично втілює головну ціль: адаптацію всіх, хто відчуває потяг до аграрної сфери, у новій професії.

Нинішня зустріч з випускниками осіннього курсу стала святом для великого загалу університетської громади. Адже у результаті успішного виконання завдань курсової перепідготовки слухачі нині отримали три документи, що засвідчують набуття ними нової освітньої кваліфікації фахівців у сфері овочівництва.

Привітала присутніх ректор університету Олена НЕПОЧАТЕНКО, яка зазначила: «Незважаючи на надскладну ситуацію в країні, ми все ж навчаємося. І я щиро вдячна всім випускникам курсів, адже, здобуваючи нову освіту, ви наближаєте нашу Перемогу. Дякую за ваші думки про мир і розбудову країни».

Незмінним модератором зустрічі став проректор з науково-педагогічної роботи Уманського НУС Михайло МАЛЬОВАНИЙ.

Розпочалися урочистості Гімнами України та Королівства Норвегії, що традиційно лунають у рамках проекту, уособлюючи мир і єднання двох народів.

Хвилиною мовчання учасники зібрання згадали тих, хто віддав власне життя за мир в Україні.

Володимир РУБЦОВ, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації, долучившись до випуску в онлайн форматі, відмітив важливість програми проєкту, адже «…учасниками є 10 університетів України та громадських організацій. Окремо хочу висловити вдячність за ініціативність і співпрацю колективу Уманського національного університету садівництва, зокрема за книгу «Інструкція з інноваційних технологій в садівництві», яка користується популярністю серед випускників проєкту та їхніх родин».

Окремим партнером проєкту є громадська організація «4.5.0 Україна», яка створює належні умови для засвоєння знань. Її керівник, доцент кафедри інформаційних технологій УНУС Сергій КОНЦЕБА, також привітав присутніх з успішним завершенням курсів: «Проєкт вкотре довів, що навчатися ніколи не пізно. Нові знання обов’язково знадобляться і дадуть результати у практичній діяльності. Тож хай ця маленька освітня перемога приведе на улюблені професійні стежки та забезпечить гарні врожаї, а наша співпраця буде плідною та результативною».

Слова вдячності лунали і від випускників попередніх курсів, адже викладачі Уманського НУС не просто надають поради у професійній сфері, а стають справжніми наставниками, щиро вселяючи віру у власну спроможність будувати нове життя й отримувати користь від соціальної і професійної адаптації і нових знань.

Дякуємо всім організаторам та учасникам проєкту, адже разом ми зможемо поширити практичні навички реалізації аграрної діяльності серед усіх бажаючих для благополуччя кожної родини заради відновлення та процвітання всієї країни.

Пресцентр Уманського НУС