09.12.2016 7703

Поки живуть традиції – живе і народ

Крізь роки предки пронесли славні традиції та звичаї нашого народу, передаючи їх з покоління в покоління, і нашим обов’язком є вшановувати та передавати ці знання нащадкам. Саме тому студентами факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва за підтримки деканату було організовано та проведено дружню зустріч зі студентами Тальнівського будівельно-економічного коледжу Уманського НУС, головною метою якої була імпровізована інсценізація Андріївських вечорниць. Адже саме на передодні свята Святого Андрія  Первозванного хлопці та дівчата збиралися разом на вечорниці – ворожіння, з якими пов’язано безліч неординарних традицій.

За віруваннями наших предків, саме ніч на Андрія є віщою. Дівчата ворожили на свого судженого, а хлопці традиційно намагалися вкусити символ свята – калиту.

Тальнівський будівельно-економічний коледж радо вітав гостей: у цю сонячну грудневу днину навчальний заклад відкрив гостинно свої двері перед майбутніми абітурієнтами – випускниками шкіл.

Поки живуть традиції – живе і народ

На початку зустрічі з вітальним словом до всіх звернувся директор навчального закладу – Андрій Андрющенко, який привітав усіх присутніх та закликав молоде покоління берегти та плекати самобутні звичаї і традиції українського народу.

Поки живуть традиції – живе і народ

Під час дійства студенти продемонстрували своїм колегам, які саме способи ворожіння були найпопулярнішими у наших предків та є актуальними і донині. Усі бажаючі мали змогу спробувати власні сили та вкусити калити.

Поки живуть традиції – живе і народ

Молодь із захопленням спостерігала за імпровізованими вечорницями і здавалося, що всі присутні поринули у ту чаруючу атмосферу та відчули всі тонкощі проведення святкових обрядів, а доповнювали загальну картину та додавали іскринок веселощів і гумору запальні українські народні пісні.

Поки живуть традиції – живе і народ

По завершення свята виступаючі отримали найкращу винагороду за свої труди – шалені оплески залу. А фото на згадку залишаться і пронесуть в пам’яті крізь рози теплі спогади про зустріч.

Поки живуть традиції – живе і народ

Тож не цураймося своїх традицій та звичаїв, адже саме в них закладена душа нашого народу, мудрість віків і поколінь, сила і слава наших предків!

Ірина Слободяник, секретар ради студентського самоврядування