27.04.2021 5186

Писанковий сад розквітнув в Уманському НУС

Чарівний «Писанковий Сад» розквітнув нині в Уманському національному університеті садівництва. Факультети університету, з ініціативи та за організації Ради студентського самоврядування та Центру культури і виховання студентів, створили незвичайну для перехожих алею, прикрашену квітучою сакурою та диво-писанками.

Подія приурочена Великоднім святам, тож причетні до розпису кращі представники факультетів підійшли до справи писанкарства креативно і професійно одночасно. Відвідувачі експозиції зауважили: елементи, які зображені на великодніх атрибутах, напрочуд живописні та тематичні. Дивували присутніх вдалим поєднанням форм і кольору сонце та земля, стилізація яких нагадувала творіння Богеми кутюр’є Версаче; вражав реалістичністю Золотоверхий собор, що засвідчив беззаперечну причетність людства до світла віри; надихали стилізовані плодючі ниви, що легко перетікали в геометричні фігури, нагадуючи нам про міфологічні прадавні символи-обереги; гармоніював настрій Петриківський розпис, неймовірними кольорами заворожуючи глядачів і сповіщаючи про прихід весни, розквіту, відродження. І навкруги панувала заледве вловима атмосфера прийдешнього свята, адже Писанки, як символічний релігійно-обрядовий елемент причетності до Христового Воскресіння, є головним символом і цілорічним оберегом під час головного християнського свята – Великодня.

Писанковий сад розквітнув в Уманському НУС

Нинішній «Писанковий сад» в університеті є дебютом, однак сподіваємося, що він стане традиційним вернісажем-оберегом для університетських підготувань до Великодня. Цікавим елементом при вхідній арці в творчий простір цього дня стала «Сакура бажань». Квітуче дерево простягало гілля до перехожих, які писали на паперових писанках свої бажання і нанизували на простягнуті уквітчані запашними квітами віти. «Бажанню – збутись!», – кивала сакура і гості з задоволеними замріяними посмішками проходили до Саду.

Факультети гідно попрацювали, вразивши художньо-творчою діяльністю загал. Обіцяні нагороди та подарунки за першість у розписі яйця знайдуть своїх переможців, та все ж відвідувачі і гості виставки відмітили старанність і оригінальність, проявлену кожним факультетом. Важливим стало й те, що вкладена в розпис колективна думка та душа проявлялася теплом, добром і любов’ю, які випромінювали писанки.

Писанковий сад розквітнув в Уманському НУС

Щиро віримо, що вся велика університетська родина, яка надихнулася енергією писанок, стане відтепер ще успішнішою, дружнішою, здоровішою і лише поповнюватиметься новими здобутками. З прийдешнім Великоднем усіх!

Пресцентр Уманського НУС

Error