25.04.2023 4297

Підведено підсумки І етапу Всеукраїнського конкурсу фоторобіт «Моя нескорена Україна»

Підсумки першого етапу Всеукраїнського фотоконкурсу «Моя нескорена Україна» підвели у стінах Уманського національного університету садівництва. Метою виру фототворчості серед студентства було розбудити у молоді інтерес і небайдужість до того, що відбувається навколо, виявити творчі здібності та посприяти розвитку фотомистецтва як актуального нині.

Ведучими підсумкового дійства стали завідувачка бібліотеки Тетяна КРАВЧЕНКО та бібліотекар Єфросинія СОХАЦЬКА. Вони задали загальний мажорний тон зустрічі та занурили присутніх в історію фотографії й охарактеризували значення фотомистецтва для сучасності.

Молодь університету талановита в усьому, не лише у мистецтві фотографії. І довела це загалу студентка факультету лісового та садово-паркового господарства Юлія САВРАНСЬКА, яка зворушила присутніх власними проникливими віршами, сповненими болю за рідну країну та любов’ю до Батьківщини.

«Протягом життя людина вмирає багато разів. Починається все зі смерті духу. А далі, коли стає черствою, байдужою, пасивною та сліпою до того, що відбувається навколо, навіть до того, що з нею відбувається – така людина стає втраченою для суспільства, друзів, колег, навіть родин. Саме мистецтво не дає нам стати черствими. Воно будить у нас приспані почуття, надихає, вмотивовує. Особливо коли це автентична творчість, власне бачення, не списане…», – таким словами до учасників фотоконкурсу звернулася помічник ректора Валентина ЧЕРНИЧЕНКО, яка представляла колегію журі.

Загалом для участі у фотоконкурсі на рівні університету було подано 200 робіт. Згідно критеріїв конкурсу журі відібрало для онлайн-голосування 64 фотороботи. Протягом двох тижнів викладачі та студенти мали можливість оцінити роботи учасників і визначити 25 найкращих.

Під час презентації виставки фоторобіт відбулося нагородження учасників. Так, подяками ректора університету було відзначено роботи:

студентів інженерно-технологічного факультету:

• Аліни СКРЯГИ (11-т група);
  • Вікторії КАЛМИКОВОЇ (11-т група);
  • Світлани КЛИМЕНКО (11- т група);
  • Діани ХАРУК (11- т група);
  • Вероніки КОБЕРНИК (21 -т група);
  • Вадима КИЯНИЧЕНКА, Олени БАБЕНКО та Діани ГРАБОВОЇ (41-тз група);

студента факультету менеджменту Олександра МАТВЕЙЧУКА (11-тм група);

студентів факультету економіки і підприємництва:

• Ілони МОРОЗЮК (11-ке груп);
  • Валентина ВАЙСА (21-ма група);

студента факультету агрономії Петра ВОРОБЙОВА (21- а група);

студентів факультету лісового і садово-паркового господарства:

• Олександра КРОТА (21-клг група);
  • Юлїї САВРАНСЬКОЇ (31-сп група).

5 найкращих фоторобіт, які зайняли I, II і III місця, були відзначені грамотами ректора. Зокрема, III місце розділили дві фотороботи: «Незруйнована краса» Ангеліни ДІСЮ, студентки 21-сп групи факультету лісового і садово-паркового господарства, та робота «Ми у світі», автором якої є Валентин ВАЙС, студент 21-ма групи факультету економіки і підприємництва .

II місце розділили роботи «Сила у єдності» авторства Михайла Горбатюка, аспіранта 11-дмф групи факультету менеджменту та «І буде новий день», яку презентував Роман САВЧУК, студент 22-а групи факультету агрономії.

За рішенням журі, І місце, грамоту та право участі у II етапі Всеукраїнського фотоконкурсу «Моя нескорена Україна» отримала фоторобота «Нескорені українські традиції», автор Анастасія БУТАР – студентка 11-т групи інженерно-технологічного факультету.

Вітаємо призерів і переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу фоторобіт «Моя нескорена Україна» та зичимо невичерпного натхнення і подальших великих і маленьких перемог!

Роботу Анастасії надіслано для участі у II Всеукраїнському етапі фотоконкурсу. Сподіваємося, вона займе гідне місце серед інших фоторобіт студентів ЗВО України. А ми маємо активно підтримувати її у соцмережах на сторінці організаторів конкурсу!