21.11.2019 4891

Пам’яті Героїв, які боронять гідність і свободу України

Покладання квітів до меморіальної дошки  випускника університету, Героя Небесної Сотні, Героя України Віталія Васильцова пройшло нині в Уманському національному університеті садівництва.

Пам’яті Героїв, які боронять гідність і свободу України

Віталій Валерійович Васильцов народився 16 листопада 1977 у селі Гаврилівці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Щирий українець, який понад усе любив рідну землю та прагнув їй кращого майбуття. Тож не дивно, що з грудня 2013 року став на захист долі українського народу та своєї держави, як активіст Євромайдану. Безжалісна куля снайпера обірвала життя патріота.

Уже посмертно, 21 листопада 2014 р., за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Віталію Васільцову присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». А у червні 2015 р. УПЦ КП героя нагороджено медаллю «За жертовність і любов до України».

На знак глибокої вдячності та шани відвазі, силі духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), під час АТО на Сході України, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, студенти, викладачі та ректорат Уманського НУС вийшли на площу Університетську, аби схилити голови світлій пам’яті Герою і всіх Героїв, які відстоювали та продовжують боронити наші землі від агресивних зазіхань.

Не плачте сиві матері,

Ви народили нам Героїв.

Лютневий вітер на зорі

Усе загоїть.

Не плачте, постріли рушниць.

Вам не убити сили духу!

Погасне все, але зіниць

Вогонь не стухне.

Заплач, молитво, на вустах,

Заплачте, на іконах квіти.

Моя країно, вже не плач,

Ми будем жити!

Лазарєв Михайло