03.02.2021 5173

Оранжереї Уманського НУС: чотири сезони літа

Екзотика завжди вабила людей. Незвідані країни, незвичайні рослини, плоди, що викликають цікавість, захоплення, а іноді й острах… І, звичайно, кожен хоче мати щось таке оригінальне зовсім поруч.

Оранжереї Уманського національного університету садівництва – це історія захоплення, кохання, змін державних устроїв і сталості турботи. Збудовані за розпорядженням графа Станіслава Потоцького, творця славетного парку «Софіївка», вони функціонують донині, приховуючи від загалу острівець екзотики серед мінливого клімату України.

Тут, під високими склепіннями, п’ють сонячні промені 200-літні сагові пальми, заворожують п’янким ароматом цитрусові, дарує всім своє гаряче червоне серце гранат, сором’язливо ховаються на ліанах під широким листям грона ківі, розлого, в оточенні кактусів і сукулентів, царює агава... Розмаїття фарб навесні, п’янка зелень влітку, напоєні турботою та ніжністю плоди восени та куточок райської природи серед снігів взимку – такий мінливий образ оранжереї Уманського НУС.

І не треба розмов про дорожнечу далеких подорожей. Достатньо лиш завітати до оранжерей Уманського національного університету садівництва!