14.09.2015 7115

Огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС»

10 вересня в Уманському національному університеті садівництва відбувся огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС», у рамках якого демонструвалися наукові здобутки провідних кафедр, що виконують фундаментальні та прикладні дослідження з плодівництва, виноградарства, розсадництва, ягідництва, технології переробки та зберігання плодово-ягідної сировини й ін.

Огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС»

Першою продемонструвала свої наукові дослідження кафедра технології зберігання і переробки плодів та овочів, тематика якої входить в програму УНУС 0101U004498 «Розробка сучасних конкурентоспроможних технологій виробництва харчових продуктів рослинного походження». У процесі огляду науковці кафедри презентували зразки консервованої продукції, плодово-ягідних вин, що виробляються із сировини, вирощеної в ННВВ УНУС, та є високо оціненими на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. Кафедрі по праву є чим пишатися, адже лабораторію для технічної переробки плодів і овочів в Уманському училищі землеробства і садівництва було відкрито ще в 1895 р. і їй у цому році виповнюється 120 років!

Огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС»

У подальшому були оглянуті досліди найстарішої в Україні кафедри плодівництва і виноградарства, яка бере свої витоки ще від «Школи садівництва» 1842р. Дослідження кафедри виконуються за університетськими програмами 0101U004495 «Оптимальне використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем Правобережного Лісостепу України» та 0111U001928 «Удосконалення існуючих і розробка нових технологій вирощування садивного матеріалу, плодів, ягід та винограду в Правобережному Лісостепу України». Науковцями кафедри були продемонстровані досліди з утримання ґрунту в садах, схем садіння, сорто-підщепних комбінацій, інтродукції новітніх сортів, вирощування садивного матеріалу, сортименту і технологій вирощування винограду, формування крони Бі-баум, способів та строків обрізування крони, технологій вирощування суниці, зберігання плодів із використанням інгібіторів етилену та єдиний в Україні – дослід з використанням градобійної сітки. У процесі огляду дослідів науковці доповіли про актуальність, новизну проведення досліджень, продемонстрували агротехніку вирощування, відзначили основні показники, що вивчаються.

Огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС»

Кафедра лісового господарства продемонструвала дослідження з «Вивчення режиму зрошення та водного балансу інтенсивних насаджень яблуні у садівництві Центрального Лісостепу України» .

Огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС»

Кафедра загального землеробства представила широкому загалу довготривалий стаціонарний дослід з системами удобрення яблуневого саду, що започаткований ще в 1931 році відомим ученим у галузі землеробства, зокрема садового, професором С.С. Рубіним. Дослід за Постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 року № 1103-р включено до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України, як «Унікальна дослідницька агроекосистема яблуневого саду Уманського національного університету садівництва».

Огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС»

Кафедра захисту і карантину рослин доповіла про досліди з «Вивчення шкідливого ентомокомплексу яблуні та заходи обмеження його чисельності в промислових насадженнях  Лісостепу України».

У результаті обговорень були висловлені критичні зауваження щодо покращення та удосконалення проведення науковцями досліджень із садівничої тематики, пропозиції та побажання.

Віктор Карпенко, проректор з наукової та інноваційної діяльності

доктор сільськогосподарських наук, професор