20.02.2020 5860

Низький уклін вам, Герої!

Нинішній день для колективу Уманського національного університету садівництва розпочався з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. На покладання квітів до меморіальної дошки активіста Євромайдану – Віталія Васільцова, який загинув 18 лютого 2014 року від прицільного пострілу з автоматичної зброї, зібралася не лише велика університетська когорта, а й друзі - одногрупники Героя.

День Героїв Небесної Сотні – пам'ятний день, встановлений Указом Президента України 11 лютого 2015 року на спомин патріотів, які силою свого духу у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, під час Революції Гідності, змінили хід історії України, поклавши власні життя на захист ідеалів демократії прав і свобод людини та гідного майбутнього української держави.

Цього дня 2014 року розгорталися пекельні баталії між тодішньою владою та добровольцями, які повстали у Єврореволюції на вулиці Інститутській у Києві. Натомість силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали повстанців-протестувальників. Цього дня полягло близько ста патріотів… Їх охрестили «Небесною Сотнею».

Низький уклін вам, Герої!

Кожна українська родина була прикута до подальшого розгортання подій, допомагаючи мирним громадянам-повстанцям. Уся країна ринулася на допомогу до столиці. Людська небайдужість, згуртованість українського народу змусила зібратися Верховну раду о 22:17 на прийняття постанови «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України». Низка громадян – представників влади заявили про перехід на бік народу, таким чином 20 лютого стало переломним днем у ході історії Революції Гідності.

Пам’ятаємо ваші подвиги!

Пресцентр Уманського НУС