06.09.2019 5205

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення», присвячена 175-й річниці з нагоди створення університету, зібрала сьогодні чимало охочих: працівників університету та гостей, колег, випускників, партнерів по науково-практичній діяльності та всіх, хто поважає та з теплом у серці згадує наш навчальний заклад.

Як традиційно заведено, гостей вітала ректор університету Олена Непочатенко: «За ці 175 років наш навчальний заклад зростив і виховав цілу плеяду успішних випускників, які знайшли своє покликання у професії, науці, громадській діяльності. Завдячуючи талантам педагогів, серед яких і науковці зі світовим ім’ям, студенти нашого навчального закладу завжди надихалися їхнім прикладом і прагнули перевершити своїх вчителів.

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»

Ми маємо чим пишатися: розпочавши діяльність, як кращий навчальний заклад кінця ХІХ століття, ми так само високо тримаємо цей показник і нині. Як тоді, так і зараз наші випускники відносяться до професійної еліти України. Як на початку заснування, так і донині знання, які допитливі та вимогливі студенти отримують у нашому закладі вищої освіти – поза часом і конкуренцією, на всі часи.

Цей тривалий і нелегкий шлях довжиною у 175 років став для нашого навчального закладу не випробуванням, а злітною смугою для нових звершень. І політ цей триває й надалі, адже зростають нові талановиті учні, натхненні досягненнями своїх попередників і окрилені власними мріями».

Про основні віхи історії творення навчального закладу, ще з 1844 року, розповів учасникам конференції перший проректор Іван Мостов’як.

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»

Модератор заходу, проректор з наукової та інноваційної діяльності Віктор Карпенко, презентував присутнім нове видання книги «Уманському національному університету садівництва – 175».

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»

Привітав учасників конференції і Перший заступник голови Черкаської обласної ради Валентин Тарасенко, підкресливши: «Черкащина славиться своїм аграрним потенціалом, … а Уманський НУС – це саме той навчальний заклад, який навчає правильно користуватися головним надбанням держави – землею». Також Валентин Петрович нагородив трудовий колектив Уманського НУС Грамотою Верховної ради України за заслуги перед Українським народом.

Відзначив важливість справи всіх зацікавлених у розвитку в Україні агропромислового комплексу та його наукової бази, «… потужний і перспективний осередок якої завжди був і залишається в Уманському національному університеті садівництва» голова АПК Черкаської області Ігор Колодка, який вручив почесні відзнаки «За заслуги перед Черкащиною» працівникам трудового колективу Уманського НУС.

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»

Леонід Яковишин – Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля», побажав усім міцного здоров’я та добра і закликав поважати та чесно берегти свою землю.

Народний депутат 4-8 скликань Микола Томенко, теж привітавши колектив, назвав всіх справжніми друзями й основою суспільства, свідомістю народу, адже «… аграрна галузь має виходити за межі стандартів. І в нас є місія – врятувати світ, аналізуючи та обробляючи всю інформацію, яка є навколо».

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»

Станіслав Миколаєнко, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, наголосив на захисті земель, які нам конче необхідні для життя в рідній країні.

Проректор з наукової та інноваційної діяльності Білоцерківського національного аграрного університету Ольга Варченко завітала до університету з теплими словами вдячності за спільні роки співпраці «… з досконалим колективом гарних людей, які дійсно є надійними партерами», пообіцявши бути поруч і підтримувати ще не одну річницю, вручивши ректору вітальну адресу та картину з пейзажем державного дендрологічного парку «Олександрія».

Привітав учасників конференції і доктор економічних наук, академік НААН України Петро Саблук, побажавши всім наполегливості у прагненні досконалості та успіхів у всіх починаннях.

Всі бажаючі гості мали змогу висловити свої привітання колективу університету. Генеральний директор ПАТ «Уманьферммаш» Анатолій Ліпкан, директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, член-кореспондент Національної академії наук України Іван Косенко, український журналіст і освітній діяч, кандидат політичних наук, Заслужений журналіст України Михайло Калініченко – всі ці вагомі для університету та всього міста, області, країни люди бажали колективу процвітання та наснаги на науково-освітянській ниві.

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»

На завершення науково-практичної конференції молоді та талановиті артисти-студенти Уманського НУС, які є учасниками вокальних колективів Центру культури та виховання вокальний ансамбль «Криниченька» та «Краяни», подарували учасникам заходу віночок українських пісень.

Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»

175 річниця університету – це не лише сивочола мудрість, це вміння як вперше вчитися, бачити все нове та намагатися бути гнучким, щоб крокувати разом з інноваціями та розвиватися. Це – наша гордість і праця, діти, які кращі за нас. І це доказ того, що діяльність університету – потрібна, затребувана, перспективна.

Прес-центр Уманського НУС