07.11.2018 5638

Науковий семінар пам’яті видатного вченого

Науковий семінар з нагоди 90-річчя від дня народження Олександра Здоровцова  – видатного вченого економіста-аграрника, доктора економічних наук, професора, заслуженого працівника вищої школи України відбувся нині в Уманському національному університеті садівництва.

Всі бажаючі, студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники та  колишні учні Олександра Івановича були присутні на  зустрічі.

Науковий семінар пам’яті видатного вченого

Виставка літературних видань – періодики та підручників, посібників, які містять в собі статті та монографії винуватця зібрання, – була організована в холі фахівцями Наукової бібліотеки Уманського НУС. Ознайомитись детальніше зі змістом літературних надбань можна як на абонементі, так і в читальних залах університетської бібліотеки.

Доктор економічних наук, професор Дмитро Семенда, відкривши семінар, привітав всіх і представив аудиторії гостей, серед яких були син Олександра Здоровцова – Юрій Здоровцов з дружиною Світланою Полікарпівною, випускники закладу вищої освіти: директор тепличного комбінату Микола Гордій, голова ТОВ «Прометей» Уманського району Володимир Мальченко, голова КСП «Родниківка» Сергій Войченко, директор відділення № 50 Укрсиббанку Анатолій Крижанівський, директор ТОВ «Вінниця ПроектБуд» Олег Горбонос, директор ТОВ «Немирів Газ-сервіс» Михайло Матієнко; а також колеги та соратники: доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри загального землеробства Уманського НУС Петро Копитко, кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри агрохімії та ґрунтознавства Уманського НУС Микола Недвига, колишній завідувач кафедри іноземних мов, редактор газети «Університетські вісті» Майя Замаховська та багато інших ветеранів освітньої і наукової діяльності.

Науковий семінар пам’яті видатного вченого

Проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук Михайло Мальований, взявши слово, відмітив гарну традицію – пам’ятати людей, які доклали багато зусиль у справу розбудови нашого університету.

Науковий семінар пам’яті видатного вченого

Зустріч була сповнена змістовними та лаконічними спогадами про людину, яка стала епохою для Уманського НУС, адже, працюючи в навчальному закладі, Олександр Іванович став яскравим свідченням вдалого поєднання цінних якостей справжнього господарника, шанованого колеги, педагога та ректора в одній особі. На посаді ректора Олександр Здоровцов пропрацював 22 роки. Відкривши економічний факультет в УНУС, він збудував і ввів в експлуатацію навчальний корпус № 4 та котельню з рідким паливом; для студентської молоді збудував два дев’ятиповерхові гуртожитки; для викладачів – багатоквартирний будинок; а ще – санаторій-профілакторій для оздоровлення студентів, базу відпочинку під час літніх канікул для студентів і викладачів на березі Чорного моря.

Читаючи лекції з економіки сільського господарства студентам, аспірантам, докторантам підготував понад 250 наукових праць. Був активним громадським діячем.

Доповідачі Петро Копитко та Микола Недвига поділилися цікавими спогадами про Олександра Здоровцова, як гарного керівника та чудову людину, який щиро поважав колег; розповіли про підтриману ним реорганізацію практичної підготовки студентства, завдяки чому докорінно змінився процес фахової підготовки, адже студенти набували актуальних практичних навичок і вмінь разом з ґрунтовними теоретичними знаннями. Майя Замаховська розповіла, яким чином співпраця з Олександром Івановичем вплинула на подальшу плідну працю колег і студентів: «… проникаючись повагою до всього колективу, він з великою повагою ставився до людей – від простого працівника господарської частини до доктора наук, шануючи працю всіх людей».

Науковий семінар пам’яті видатного вченого

Кандидат економічних наук,професор Олександр Бурляй, в минулому аспірант Олександра Івановича, розповів про наукові доробки та надбання ювіляра, представивши загалу дисертації, що були захищені під керівництвом видатного вченого, який цікавився демографічною ситуацією в країні, ефективністю використання трудових ресурсів та інтенсифікацією ефективності сільського виробництва. Наукові та методичні праці Олександра Здоровцова і нині вирізняються актуальністю та професійним підходом, є затребуваними не лише студентами економічних спеціальностей, а й поважними практиками.

Доктор соціологічних наук, професор Анатолій Шатохін розповів присутнім, яким чином Олександр Здоровцов умів заохотити студентів до навчання, адже дослідження, що стосується студентської молоді, було започатковано та проведено саме під керівництвом Олександра Івановича, і перша соціологічна лабораторія була заснована під його керівництвом.

Науковий семінар пам’яті видатного вченого

Щира вдячність всім учасникам і присутнім за захід, який не дозволяє часу забувати світлі постаті історії творення та становлення Уманського НУС. Адже людину можна вважати живою, коли вона залишається в серцях тисяч людей.

Прес-центр Уманського НУС