09.11.2017 5904

Музею історії Уманського національного університету садівництва – 50 років

Музей має бути оселею муз, школою і храмом, священним місцем, куди повинно стікатися все для вивчення прекрасного і для поклоніння красі, аби потім у житті навчитися розуміти і любити.

8 листопада 2017 року Музей історії Уманського національного університету садівництва відзначив своє 50-річчя. Як для людини, це досить зрілий вік, а як для музею – ще зовсім юний.

З нагоди ювілею, у Музеї історії Уманського НУС відбувся круглий стіл «Музей історії Уманського НУС – осередок збереження минувшини навчального закладу».

Відкрила захід ректор університету Олена Непочатенко,звернувшись до присутніх зі словами вдячності за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток та популяризацію музейної справи, а також за збереження історичної спадщини нашого університету.

Музею історії Уманського національного університету садівництва – 50 років

Завідувач музею Оксана Свистун підготувала змістовну доповідь про становлення та розвиток музею історії Уманського НУС. Не менш цікавими та пізнавальними були виступи провідного бібліотекаря наукової бібліотеки Наталії Михайлової та кандидата сільськогосподарських наук, доцента кафедри садово-паркового господарства, куратора Наукового гербарію Уманського НУС Тетяни Мамчур.

Музею історії Уманського національного університету садівництва – 50 років

Серед почесних гостей заходу варто відзначити директора Уманського краєзнавчого музею Наталію Білоус, кандидата сільськогосподарських наук, доцента, завідувача кафедри генетики, селекції рослин і насінництва (1976-1993) Юрія Мішкурова, а також кандидата сільськогосподарських наук,  доцента кафедри генетики, селекції рослин і насінництва (1977-2014)  Віктора Сигиду.

Музею історії Уманського національного університету садівництва – 50 років

За свої 50 років Музей історії Уманського національного університету садівництва став справжнім осередком популяризації історії навчального закладу, центром інформації щодо розвитку нашого університету, діяльності його викладачів, працівників та вихованців, місцем зустрічей з відомими особистостями та об’єктом ознайомлення студентів і численних гостей Уманського НУС та міста Умань з багаторічною історією одного з найстаріших і найавторитетніших вищих учбових закладів України.

Тож бажаємо хранителям музейної справи УНУС ніколи не зупинятися на досягнутому, самовіддано працювати та отримувати задоволення від роботи. Нехай ваша праця супроводжується злетами, пошуками та знахідками. Нехай кожен день стане новою сходинкою до омріяних висот, духовного оновлення та процвітання. Нехай невичерпним буде джерело вашої працелюбності та енергії, а навколо панує атмосфера любові тепла і доброти!

Оксана Свистун, завідувач Музею історії університету