04.03.2020 4709

Можливості Fulbright Ukraine обговорили в Уманському НУС

Уманський національний університет садівництва активно нарощує свою присутність у системі міжнародної освіти. Тож нині колектив навчального закладу зібрався, аби ознайомитися та долучитися до пропозицій програми Fulbright Ukraine.

Fulbright Ukraine – програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (ІІЕ) посідає чільне місце у системі освіти на міжнародному рівні. Об’єднана ідеєю взаємодії і взаєморозуміння й угрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – більш ніж у 160 країнах світу. В Україні Програма діє з 1992 року. Понад 1000 українців стажувалися, навчалися, проводили дослідження у США.

Віталій Рибчак, кандидат економічних наук, доцент, директор Центру міжнародної освіти та співпраці Уманського НУС, розпочавши змістовну й інформативну лекцію для викладачів та аспірантів, зауважив важливість можливості, яка надається нині колегам.

Можливості Fulbright Ukraine обговорили в Уманському НУС

Про нюанси програми, стипендії та гранди розповіла присутнім заступниця директора Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні, Координатор програм для студентів та молодих науковців Інна Бариш. Фахівець з міжнародної освіти звернула увагу присутніх на мету програми – знайти талановитих вчених.

Можливості Fulbright Ukraine обговорили в Уманському НУС

Програма Фулбрайта відчутно увійшла до культурно-наукового простору нашої країни. Нині її випускники є своєрідною спільнотою «фулбрайтівців», серед яких і Олександр Школьний – доктор економічних наук, професор, який теж долучився до активізації інтелектуального життя в Україні. Своєю працею «Удосконалення системи аграрного маркетингу», яка поповнює наукові скарби та надбання бібліотеки університету, ми завдячуємо саме участі поважного колеги в даній програмі Fulbright Ukraine.

Можливості Fulbright Ukraine обговорили в Уманському НУС

У 1999 випускники Програми імені Фулбрайта заснували Українське Фулбрайтівське товариство, що своєю діяльністю вприсутнює ідею Програми, активно впроваджує у життя фулбрайтівський досвід, набутий в університетах США, зітканий з досягнень, напрацювань і прагнень науковців, базований на живому спілкуванні «від людини до людини» та дискусійно-діалогічному обміні думками; досвід, що спонукає фулбрайтівців не тільки робити порівняння й ініціювати зміни, але й стати їх активними учасниками.

Можливості Fulbright Ukraine обговорили в Уманському НУС

Проведення щорічних конференцій, тематичних семінарів і круглих столів, інформаційних зустрічей, як нині (поінформування українців про Програму), вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування та працю над спільними проектами з науковцями й інституціями інших країн – далеко не повний перелік того, чим з власної волі та завдяки досвіду займаються фулбрайтівці.

Та все ж головною перевагою Програми є можливість вдосконалитися, не витрачаючи власних коштів, адже фінансування навчання, проживання та навіть витрати на переліт бере на себе в повній мірі компанія Fulbright Ukraine. Тож успіхів вам, шановні колеги, на науковій ниві, адже країни світу, що демонструють високий рівень розвитку науки, є найпотужнішими.

Пресцентр Уманського НУС