05.05.2017 5071

Моменти гостинності Холодного Яру

Щороку в Холодному Ярі Черкаської області Кам’янського району відбувається маса дійств. І серед них цьогоріч – урочисті заходи із відзначення 100-річчя Вільного козацтва, організатором яких став український громадський діяч, письменник та краєзнавець Роман Коваль.

Першим кроком у захопливому дні, присвяченому відзначенню вікового ювілею козацтва, стало село Мельники. Саме тут відбувся Меморіальний мітинг, на якому були присутні делегації різних військових підрозділів.

Наступною зупинкою маршруту був Гайдамацький став, де вільні вояки - гайдамаки освячували свою зброю. Ця подія вже давно стала традицією, адже процес освячення відбувається і зараз.

Фінішною точкою подорожі став хутір Буда, де проходили яскраві дійства барвистого фестивалю, що полонив кожну українську душу. Присутні насолоджувалися піснями українських співаків-патріотів, а неповторної атмосфери святу додавав 1000-річний дуб Максима Залізняка, який височіє на території, де проводиться фестиваль.

Мандрівка була цікавою, пізнавальною та сповненою нових вражень. Чого тільки варті цілюще джерело поблизу Мотронинського монастиря, сам монастир, Троїцька церква, що знаходиться на його території, та безліч визначних історичних пам’яток. Тож вся ця пейзажна краса мальовничого урочища та справжня душа козацької України назавжди закарбовується у пам’яті під таємничою назвою «Холодний Яр».

Моменти гостинності Холодного Яру

Наталія Щербина, голова ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва