21.05.2018 4757

Днями на факультеті менеджменту Уманського національного університету садівництва відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Міжрегіональна взаємодія логістичних систем в умовах трансформації економіки», у роботі якої взяли участь як вітчизняні науковці, так і вчені з університетів США, Білорусії, Казахстану та Польщі.

З вітальним словом виступила ректор університету, доктор економічних наук, професор Олена Непочатенко.

Предметом обговорення учасників конференції стали актуальні питання розвитку логістичних систем. Особлива увага присутніх була зосереджена на зовнішньоекономічних аспектах розвитку логістики в умовах функціонування агропродовольчих ринків й удосконаленні логістичної інфраструктури в зазначеній сфері. Також було висвітлено актуальні проблеми логістичного менеджменту та питання впливу глобалізаційних чинників на формування експортного потенціалу стратегічних галузей економіки.

Особливе зацікавлення науковців викликала доповідь доктора Уїльям Мейєрса (Інститут досліджень проблем агропродовольчої політики, Університет штату Міссурі, м. Колумбія, США), який охарактеризував основні тенденції розвитку кон’юнктури ринку сільськогосподарської продукції до 2027 року та методи логістичного менеджменту в аграрній сфері.

Не менш цікавими були доповіді інших науковців. Зокрема, доктор Кеннет Шнібергер (директор міжнародних програм, Університет штату Міссурі, м. Колумбія, США) ознайомив присутніх з особливостями адміністрування міжнародних наукових програм в аграрній сфері. Про особливості розвитку «зеленої» логістики у європейських містах доповів доктор економічних наук, професор Олександр Школьний (завідувач кафедри менеджменту, Уманський національний університет садівництва). З проблемами, що виникають на шляху розвитку логістики сільських територій у контексті організації діяльності обслуговуючих кооперативів ознайомив учасників конференції кандидат економічних наук, доцент Сергій Приліпко (завідувач кафедри публічного управління та адміністрування, Уманський національний університет садівництва). Про розвиток системи підтримки експортної діяльності аграрних компаній доповів Микола Кузьмінов (викладач кафедри менеджменту, Уманський національний університет садівництва).

У процесі обговорення питань розвитку логістичних систем в умовах трансформації економіки були окреслені напрямки вирішення нагальних проблем.

Інна Новак, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту