12.10.2021 12514

Козацькому роду нема переводу!

Уманський національний університет садівництва вже майже два століття є науково-практичним, виховним і патріотичним осередком, у якому дбайливо зберігаються набуті попередніми поколіннями досягнення та відповідально примножуються сучасними актуальностями різноманітні традиції. А тому колектив навчального закладу свято береже й українську історію, і спогади про власне минуле. Віддаючи шану минувшині, в сучасності університетська спільнота завжди завзято долучається до активностей, особливо якщо це традиційні жовтневі «Козацькі забави».

Козацтву належить особливе місце в пам’яті українського народу. Саме козаки були силою, яка активно впливала на хід становлення Української держави XVII–XVIII ст. Однак ці сміливці не тільки воювали, а й всіляко, як би сказали сучасники, спортивно розважалися, загартовуючись жартома для буднів подальших історичних подій. Тож і нині, напередодні Дня захисників та захисниць України в Уманському НУС відбувся конкурс між студентами всіх факультетів на кращий козацький курінь, під час якого молодь мала нагоду показати спритність, силу, витривалість, творчий потенціал і креатив.

Організаторами та спонсорами дійства виступили: ректорат і профспілковий комітет Уманського НУС, Управління освіти і гуманітарної політики Уманської міської ради, колектив розважально-спортивного комплексу «Амарант», рада студентського самоврядування університету та колектив кафедри фізичного виховання та психолого-педагогічних дисциплін.

Гарний настрій та атмосферу свята примножували вихованці та працівники Центу культури та виховання студентів. Досвід цього творчого осередку багато років поспіль зачаровує талантами не лише колектив Уманського НУС, а й жителів міста та району і всю українську спільноту. Нині ж студенти Анастасія Шаповаленко, Катерина Керніченко, Володимир Бурханов та Діана Малаховецька вражали вокальними вміннями присутніх конкурсантів і вболівальників.

Козацькому роду нема переводу!

Оцінювали традиційний, але такий очікуваний університетським загалом конкурс Іван Мостов'як – перший проректор Уманського НУС; Ольга Ремез – начальник відділу фізичної культури і спорту Уманської міської ради; Ганна Федотова – заступник директора організації «Спорт для всіх»; Артур Кравець – керівник розважально-спортивного комплексу «Амарант».

Козацькому роду нема переводу!

Колориту та наснаги, патріотичного натхнення присутнім додав, побажавши всім мирних благ, запрошений гість, майор Збройних Сил України Петро Паєвський.

Свято вдалося на славу! Юнаки проявили інтелектуальні здібності, силу, почуття смаку, гумор, таланти, харизму й активність у всіх конкурсах:

• «Козацька кмітливість»;
  • «Силачі»;
  • «Портрет козака»;
  • «На випадок тривоги»;
  • «Збий кеглі»;
  • «Як козаки сіль купували»;
  • «Коса - дівоча краса», або «Як козаки косу плели»;
  • «Бій півнів»;
  • «Ситий козак».

Козацькому роду нема переводу!

Шалена боротьба нині відбувалася не лише між юнаками-козаками: активно до перемоги йшли і козачки-леді. Присутні вболівальники віддячили конкурсантам за яскраве дійство бурхливими оваціями й оплесками. А турнірна таблиця розподілила місця між козацькими куренями факультетів наступним чином:

1 місце – інженерно-технологічний факультет;

ІІ місце – факультет агрономії;

ІІІ місце – факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин;

IV місце – факультет лісового і садово-паркового господарства;

V місце – факультет економіки і підприємництва;

VI місце – факультет менеджменту.

Кубки та медалі нині знайшли своїх героїв, грамоти та призи від спонсорів отримали всі учасники заходу.

Нині молодь університету вкотре довела: козацькому роду – нема переводу! Ми разом є непереможною силою і в науці, і в святах та розвагах. Тож будьте всі здорові та щасливі, хай матінка Україна процвітає нам на благо та мир, бо ми того варті! Зі святом!

Пресцентр Уманського НУС