20.09.2014 7769

Історія Уманського НУС: славетні імена його біографії

Один із найстаріших та найславетніших аграрних навчальних закладів – Уманський національний університет садівництва – відсвяткував свій 170-річний ювілей!

18 вересня у музейній кімнаті Наукової бібліотеки університету за участю ректора Уманського НУС Олени Непочатенко, запрошених поважних гостей, науково-педагогічних працівників та студентів відбулося засідання круглого столу, присвяченого 160-річчю з дня народження відомого професора Вільгельма Поггенполя – ученого, метеоролога, фенолога, кліматолога, викладача, інспектора Уманського училища землеробства і садівництва. У музейній кімнаті – виставка його наукових робіт, старовинні речі, що нагадують про минуле: глиняні вироби, покриті пилом років, рахівниця, верстат, плетена корзина, лампадка, мереживо та зразки гербарію.

Історія Уманського НУС: славетні імена його біографії

Відкрила засідання круглого столу директор Наукової бібліотеки Світлана Нижник, яка оголосила тематику його проведення та представила гостей: директора Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України, члена-кореспондента НААН України, доктора сільськогосподарських наук, професора Віктора Вергунова й заступника головного редактора журналу Верховної Ради України «Віче» Олександра Малієнка.

З вітальним словом виступила ректор Уманського НУС професор Олена Непочатенко, яка привітала присутніх з 170-річчям від дня заснування навчального закладу, пригадала видатних викладачів та вчених, які залишили яскраву сторінку в його історії, та відмітила, що метеостанція, заснована Поггенполем, діє і понині. Учасникам круглого столу Олена Олександрівна побажала плідної праці та цікавих дискусій.

Проректор з наукової та інноваційної діяльності професор Віктор Карпенко також привітав учасників засідання зі святом, наголосивши на тому, що в рамках святкування в університеті започатковується серія круглих столів, спрямованих на вшанування пам’яті видатних науковців, які працювали в Уманському училищі землеробства і садівництва. Віктор Петрович зачитав присутнім вітання президента НААН України Ярослава Гадзала, який дякував колективу університету за зроблене та побажав віри у світле майбутнє незалежної, неподільної України.

З науковою доповіддю виступив професор Віктор Вергунов, який пригадав прізвища видатних вчених і науковців, що зробили великий внесок у розвиток сільськогосподарської справи, зупинився на важливих чинниках, які прискорюють розвиток аграрної галузі, та наголосив на невід’ємному поєднанні аграрної сфери з освітянською ланкою. «Завдячуючи сьогоднішньому засіданню, ми віддаємо належне видатним попередникам, кажучи «спасибі» за їхні наукові здобутки та дослідження», – завершив свій виступ Віктор Анатолійович.

Історія Уманського НУС: славетні імена його біографії

З науковими доповідями також виступили аспірантка Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України Людмила Страйгородська, доцент кафедри загального землеробства Андрій Новак, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри рослинництва Василь Новак та провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Уманського НУС Наталія Михайлова.

Історія Уманського НУС: славетні імена його біографії

Учасники круглого столу прослухали надзвичайно цікаві, змістовні доповіді та виступи і переконалися в тому, що пізнання досягнень інших спонукає нас до подальших успіхів та здобутків у науково-дослідній роботі.

Історія Уманського НУС: славетні імена його біографії

На завершення директор Наукової бібліотеки Світлана Нижник запросила до метеостанції, де відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки професору Поггенполю.

Надія Зубова, методист Центру культури та виховання студентів

Error