18.03.2019 4619

Фестиваль пісень, написаних серцем під свистом куль

Пісні, народжені в АТО,

Лягали ранами на струни,

І метрономом бився в тон

Той заповіт зелені й юні.

Замість оркестру – свистом куль

І залпом градів над життями,

Пісні, народжені в АТО –

Омиті кров’ю телеграми.

Днями творчі колективи Уманського національного університету садівництва взяли участь у Всеукраїнському фестивалі фронтових пісень «Пісні, народжені в АТО», присвячений воїнам, які виборюють волю та незалежність нашої держави на сході України, а також приурочений до Дня українського добровольця, який відзначався 14 березня задля вшанування мужності та героїзму захисників України – учасників добровольчих формувань.

Фестиваль творів, написаних військовими та волонтерами – «Пісні, народжені в АТО», окрім набуття рис традиційності, став вагомою складовою музичного військово-патріотичного руху, в рамках якого проходять концертні тури учасників фестивалю по всій Україні. Автори пісень – українські воїни та волонтери, – приїхали на концерт з різних куточків України, а дехто навіть безпосередньо з передової. Це бійці десантно-штурмових, механізованих, добровольчих бригад і батальйонів. У їхньому виконанні звучали різні пісні. Проте кожна композиція – це окрема історія, крик душі автора: про пережите на війні, справжню чоловічу дружбу, бойових побратимів, загиблого товариша, про маму, кохану дівчину, рідний дім, любов до Батьківщини та Мир!

Особливість цьогорічного фестивалю полягала в тому, що разом з авторами пісень, бійцями-бардами, на сцену вийшли й талановиті студенти нашого навчального закладу: учасники вокальних колективів Центру культури та виховання студентів чоловічий вокальний ансамбль «Краяни» та жіночий вокальний ансамбль «Криниченька».

Учасники вокального ансамблю «Краяни» мали честь виступати з авторською піснею «Миротворці» учасника АТО Всеволода Стеблюка (Всеволод Стеблюк – позивний «Айболіт», професор, громадський діяч та бард, фронтовий, військовий лікар.)

Фестиваль пісень, написаних серцем під свистом куль

Слід зазначити, що для творчої молоді нашого університету стало справою честі заспівати пісні, які зародилися в окопах, бліндажах, під ворожими обстрілами і написані серцями тих, хто захищає усіх нас, боронить Україну.

Центр культури та виховання студентів