09.07.2026 55

До складу Молодіжного конгресу Черкащини долучився здобувач освіти Уманського національного університету

Студент Уманського національного університету Віталій ЖОЛОБІЦЬКИЙ став учасником Регіонального молодіжного конгресу Черкащини – нового консультативно-дорадчого органу, створеного в межах всеукраїнської ініціативи Офісу Президента України. Його головна мета – забезпечити дієву взаємодію молоді з органами влади та інтегрувати молодіжні ініціативи у процес ухвалення рішень на рівні громад, області й держави.

Наприкінці червня відбулося перше установче засідання Регіонального молодіжного конгресу під головуванням начальника Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря ТАБУРЦЯ. У Будинку рад зібралися представники всіх територіальних громад області, громадських організацій, молодіжних рад та активної молоді Черкащини. Серед учасників – здобувач освіти Уманського національного університету Віталій ЖОЛОБІЦЬКИЙ, який представлятиме Уманську територіальну громаду.

До складу Молодіжного конгресу Черкащини долучився здобувач освіти Уманського національного університету
До складу Молодіжного конгресу Черкащини долучився здобувач освіти Уманського національного університету

Віталій – студент першого курсу факультету біоресурсів і природокористування, член Ради студентського самоврядування та заступник голови Конференції студентів Уманського національного університету. Попри перший рік навчання, він уже зарекомендував себе як активний громадський діяч, лідер студентської молоді та ініціатор суспільно важливих проєктів.

Свою діяльність Віталій спрямовує на розвиток молодіжного середовища, підтримку волонтерського руху, охорону довкілля, патріотичне виховання та формування активної громадянської позиції молоді.

Вагомою складовою діяльності студента є волонтерство. Віталій долучається до плетіння маскувальних сіток для громадської організації «Україна 4.5.0», допомагав в організації благодійних заходів «Андріївські вечорниці» та «Резиденція святого Миколая», а також реалізував в університеті всеукраїнську благодійну акцію «#PowerCoins», започатковану Національним банком України спільно з UAnimals.

Не менш важливим напрямом його діяльності є природоохоронна робота. Віталій бере участь у дослідницьких експедиціях Української природоохоронної групи із застосуванням сучасних ГІС-технологій для збереження біорізноманіття. Він долучався до проєктів зі збереження підсніжника складчастого в Холодному Яру, дослідження екосистем Карпат на полонині Гостра, здійснював моніторинг санітарних рубок у Вигодському лісництві та фіксацію місць зростання червонокнижних видів рослин.

На рівні Уманської громади студент активно бере участь в екологічних ініціативах, спрямованих на прибирання територій, озеленення міського простору, збір використаних батарейок та допомогу безпритульним тваринам.

Як представник студентського самоврядування, Віталій послідовно популяризує принципи академічної доброчесності та бере участь у розвитку системи забезпечення якості вищої освіти. З цією метою він успішно пройшов навчання для студентських експертів, організоване Українською асоціацією студентів.

Саме така активна громадянська позиція, лідерські якості та відповідальне ставлення до розвитку молодіжної політики стали підставою для включення Віталія ЖОЛОБІЦЬКОГО до складу Регіонального молодіжного конгресу Черкащини.

Під час першого засідання Регіонального молодіжного конгресу Черкащини учасники обрали керівництво конгресу, визначили пріоритетні напрями роботи та сформували десятку лідерів, які представлятимуть Черкащину в Палаті молодіжних конгресів при Президентові України.

Створення Молодіжного конгресу Черкащини є важливим кроком у розвитку молодіжної політики регіону. Це сучасна платформа, яка об’єднує активних, ініціативних і небайдужих молодих людей, відкриваючи нові можливості для їхньої участі у формуванні державної політики, розвитку громад та реалізації суспільно важливих проєктів.