15.03.2019 5984

День саду збирає еліту садівничої галузі

День саду, що відбувся нині в Уманському національному університеті садівництва приніс всім присутнім масу корисної інформації і нових знань – як практичних, так і теоретичних.

День саду збирає еліту садівничої галузі

Науково-практичний семінар «День саду Уманського НУС» розпочала ректор університету Олена Непочатенко, привітавши всіх у стінах навчального закладу та зазначивши: «… користь таких зустрічей полягає, насамперед, в тому, що практики отримують чудову нагоду ознайомитися з новинками садівничої галузі, а студенти та випускники – познайомитися з потенційними роботодавцями». Також Олена Олександрівна подякувала, всім присутнім підприємцям за допомогу в оновленні матеріально-практичної бази університету.

День саду збирає еліту садівничої галузі

Оскільки захід було організовано з метою популяризації аграрної науки та поширення інформації про сучасні технології у вітчизняному садівництві, перед присутніми виступили доповідачі, які пояснили сучасні тенденції в обрізуванні та захисті плодових дерев. Відтак цікаві та змістовні доповіді науковців дали змогу ще краще зрозуміти окремі аспекти садівництва.

День саду збирає еліту садівничої галузі

Зокрема, доповідь доктора сільськогосподарських наук, професора, завідувача кафедри плодівництва і виноградарства Володимира Заморського на тему «Морфогенез плодових утворень та строки обрізування зерняткових культур», дала змогу зрозуміти, що своєчасна обрізка плодових дерев є трудомістким і відповідальним процесом, однак завдяки йому можна створити міцне дерево, підтримати інтенсивний ріст пагонів і закласти сприятливі основи багатого врожаю.

Про технологічні аспекти створення і продуктивного використання сучасних типів інтенсивних насаджень черешні розповіла присутнім Олена Кіщак – доктор сільськогосподарських наук, завідувач відділу технології вирощування плодових і ягідних культур Інституту садівництва НААН України. А про стратегію захисту плодових насаджень від основних шкідників, збудників хвороб і бур’янів у вегетаційному сезоні 2019 р. доповів усім Юрій Яновський, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри захисту і карантину рослин Уманського НУС. Регіональний представник ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» А. Осиковий розказав присутнім про «Захист саду від компанії Самміт-Агро Юкрейн». Питання використання біопрепаратів у насадженнях зерняткових кісточкових культур було висвітлене Іваном Маковкіним, агрономом із захисту рослин компанії «БТ центр».

Також у рамках Дня саду відбулися загальні збори асоціації «Украсадпром», під час яких її учасники мали змогу обговорити низку питань внутрішнього характеру. І, оскільки дана організація об’єднує садоводів, виробників продукції з плодів та ягід, виробників і постачальників посадкового матеріалу, інших господарських і громадських об’єднань галузі садівництва та переробки плодово-ягідної сировини, то питання були актуальними й цікавими, адже головна місія учасників – захист інтересів учасників ринку садівництва, ягідництва та плодопереробки на вітчизняних теренах і за кордоном, а також популяризація та розвиток садівництва та ягідництва як галузі, необхідної для здорового життя людини.

День саду збирає еліту садівничої галузі

День саду в Уманському НУС, як завжди, став знаковою подією для всіх, хто вже є серйозним учасником і тільки починає свій шлях на ринку садівництва. І це цілком логічно, адже саме наш навчальний заклад, якому цього року виповнюється 175 років, є тим автентичним науково-практичним осередком, з якого починалася садівнича галузь в Україні.

Прес-центр Уманського НУС