19.03.2019 5385

Бути громадянином – значить бути відповідальним

Обізнаність – це головний пріоритет сучасної особистості. Адже саме компетентність і всебічний розвиток гарантують фахівцю кращі робочі місця та високі перспективи.

Саме тому в Уманському національному університеті садівництва впевнені: наші випускники мають бути освіченими у всіх сферах, особливо напередодні одного з найвідповідальніших моментів у житті кожного громадянина та патріота – виборів Президента України.

В основі підготовки фахівців будь-якої сфери має бути новий концептуальний базис у рамках компетентнісного підходу. А тому, керуючись таким кредом, адміністрація Уманського НУС сприяє проведенню різних тематичних зустрічей студентської молоді з відомими особистостями, громадськими діячами, лікарями та правознавцями. Метою таких заходів є надання інформативного матеріалу, посилення рівня знань та обізнаності молодого покоління українців з усіма сфера життя.

Сьогоднішня зустріч теж була присвячена актуальній темі, яка турбує нині країну – вибори. Але які ж саме мають бути міжнародні стандарти та принципи демократичних виборів? Відповісти на це питання до університету завітала заступник міського голови, секретар виконавчого комітету Уманської міської ради Любов Плотнікова.

Бути громадянином – значить бути відповідальним

Представив студентському загалу доповідача й охарактеризував головні виборчі аспекти в окремих країнах світу завідувач Центру культури та виховання студентів Петро Паєвський.

Бути громадянином – значить бути відповідальним

У свою чергу, Любов Павлівна розповіла присутнім про стандарти демократичних виборів, основними з яких є: право громадянина обирати й бути обраним; принципи періодичності й обов’язковості, справедливості та рівності виборчого права під час таємного голосування, що забезпечують свободу волевиявлення виборців; відкритий характер виборів; забезпечення громадського та міжнародного спостереження за виборами; гарантії реалізації виборчих прав і свобод учасників виборчого процесу. Також доповідач наголосила, що призначення, підготовка та проведення виборів здійснюється на основі Конституції України та законів.

Бути громадянином – значить бути відповідальним

На питання, які турбували студентів, працівник органів самоврядування легко надала компетентну відповідь. Особливу увагу було приділено питанню щодо реалізації виборчого права студентами, які не матимуть можливості перебувати на час виборів за місцем реєстрації тощо.

Прес-центр Уманського НУС