15.11.2018 5773

150 – лише початок славного шляху

Святково-урочистою лінійкою розпочалась трудова днина викладачів, співробітників і студентів Уманського національного університету садівництва. Низка урочистих подій і заходів відбулася нині, адже факультет агрономії, один з найповажніших у нашому закладі вищої освіти, святкує свій 150-річний з дня заснування!

Почесних гостей, колег, студентів і присутніх привітав декан факультету Сергій Полторецький, відзначивши грамотами кращих студентів та, під гімн Гаудеамус, оголосив свято відкритим.

Антоніна Коханова, голова ради студентського самоврядування факультету агрономії, також привітала присутніх зі знаменною датою і побажала всім наснаги у роботі та навчанні.

150 – лише початок славного шляху

Нинішні дні нелегкі та буремні, адже багато героїв полягло у роки Другої світової війни і на Сході нашої держави, тож їхню пам'ять присутні вшанували хвилиною мовчання та здійснили покладання до пам’ятника Юрію Глібку.

Про всі події, актуальні наразі, а також про процес навчання та наукові досягнення, імена великих постатей, які нині творять історію університету, професорів, викладачів і студентського складу лаконічно у стислій формі було викладено на папері та закупорено в капсулу, яку закладено як звернення до нащадків. Відкупорять її, коли факультету виповниться 200 років. Звернення підписали на урочистих зборах, присвячених 150-річчю факультету агрономії і Дню сільського господарства України.

150 – лише початок славного шляху

Привітали присутніх і творчі колективи університету, додавши у сніжний не по-осінньому день яскраво-позитивного забарвлення.

До визначної дати була приурочена і виставка «Свято урожаю», організована в холі першого корпусу. Під час перегляду якої своєю багатогранністю вражала творча наснага студентів і викладачів.

150 – лише початок славного шляху

Сьогоднішній святковий день ознаменувався ще однією великою історичною подією – це відкриттям меморіальних дошок випускникам факультет агрономії нашого університету, двічі Героям Соціалістичної праці, людям, які стали цілою епохою в житті нашої країни – Омеляну Парубку та Леоніду Шліферу. Їх політична і господарська діяльність глибоко оцінена державою, а вчинки та досягнення стали гідним прикладом вірності та відданості своєму покликанню. Ректор університету Олена Непочатенко привітала присутніх і запрошених, у загалі яких була родина Омеляна Никоновича, відзначивши особливу цінність даної події, адже нині ми стали свідками творення історії нашого університету з вшануванням видатних постатей.

150 – лише початок славного шляху

Святкування 150-річчя факультету агрономії продовжила науково-практична конференція «Історія, сьогодення та перспективи факультету агрономії Уманського національного університету садівництва», на яку завітало багато поважних гостей, серед яких – випускники факультету, колишні викладачі, уславлені виробничники.

Відкрила зібрання ректор університету Олена Непочатенко, яка привітала всіх присутніх, зазначивши: «Нині, святкуючи 150-річчя, колектив факультету може пишатися своїми здобутками. Адже його історія ряснить іменами викладачів, випускників і студентів, які своєю самовідданою працею, по краплині, заклали міцний фундамент престижу спеціальності агронома. Сучасники гідно продовжують ввірену їм справу та сміливо дивляться у майбутнє. Тож сьогоднішня конференція є чудовою нагодою згадати всі наявні надбання, проаналізувати хід подій сьогодення та окреслити напрями впевненого та сталого поступу вперед. Вітаю всіх з визначним ювілеєм, а учасникам конференції бажаю активної роботи та плідних дискусій».

Привітав господарів і гостей заходу і перший проректор Уманського НУС, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Іван Мостовяк, зазначивши: «Факультет агрономії завжди був і залишається в авангарді якісної аграрної освіти, постійно вдосконалюючись і крокуючи в ногу з вимогами часу. Тож сьогоднішнє свято є своєрідним підведенням проміжних результатів діяльності, яке спонукає колектив до подальшого вдосконалення та пошуку нових форм у підготовці висококваліфікованих кадрів».

Про історію, сьогодення та перспективи розвитку факультету повідав учасникам конференції декан, доктор сільськогосподарських наук, професор Сергій Полторецький.

Напрями удосконалення практичної підготовки студентів і створення бази передового досвіду аграрного виробництва охарактеризував кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри агрохімії і ґрунтознавства Уманського НУС Микола Недвига.

Про особливості підготовки фахівців з агрономії у 90-х роках ХХ століття розповів присутнім випускник факультету агрономії УНУС, доктор сільськогосподарських наук, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Володимир Білоножко.

А особливості підготовки фахівців на факультеті агрономії за новими спеціальностями висвітлив кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри агрохімії і ґрунтознавства Уманського НУС Андрій Мартинюк.

150 – лише початок славного шляху

Відсвяткувати поважний ювілей рідного факультету завітали його випускники, які нині є знаними й успішними господарниками, вченими, державними діячами. І кожен з теплою ностальгією сказав добре слово на адресу поважних ювілярів.

Для людини 150 років – недосяжна мрія, для факультету – лише початок славного шляху. Тож бажаємо колективу факультету агрономії Уманського НУС незгасимого запалу, натхнення та цілеспрямованості у розвитку та провадженні наукової й освітньої діяльності!

Фотоархів

Прес-центр Уманського НУС