Комп'ютерні науки

29.03.2018

Немає потреби пояснювати, чим є сьогодні для кожного з нас комп'ютер. Без елементарних навичок володіння комп'ютером зараз неможливо ні грати в ігри, ні заробляти гроші, ні керувати державою. А тому який би вид діяльності не обрав би сьогоднішній студент, а завтрашній фахівець, без достатніх навичок володіння комп'ютерною технікою та тими чи іншими інформаційними технологіями, він не зможе ні працювати, ні розвиватися.

Діяльність кафедри економічної кібернетики та інформаційних систем спрямована саме на надання знань і отримання навичок відповідних професійно орієнтованих дисциплін.  

З 2018 року на кафедрі введена нова спеціальність – «Комп’ютерні науки». Навчання за даною спеціальністю передбачає отримання теоретичних і практичних навичок роботи з новітніми системами керування базами даних та інструментальними засобами проектування, володіння знаннями з мов і технологій програмування, розробки, тестування, впровадження програмного забезпечення.

У рамках даної спеціальності можна набути навички для таких видів діяльності:

 • інженер-програміст;
 • WEB-дизайнер і програміст;
 • менеджер ІТ-проектів;
 • аналітик ІТ-проектів і програм;
 • адміністратор комп'ютерних мереж;
 • системний адміністратор;
 • інженер з програмного забезпечення комп'ютерів;
 • інженер із застосування комп'ютерів;
 • фахівець з інформаційних технологій;
 • фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
 • фахівець з розроблення комп'ютерних програм.

Знання, отримані в рамках підготовки за спеціальністю «Комп’ютерні науки»,, знаходять широке застосування в багатьох галузях людської діяльності: освіті, медицині, промисловості, сільському господарстві тощо. Випускник має можливість знайти перспективну роботу в провідних ІТ-компаніях, у тому числі – закордонних, державних установах, комерційних організаціях, банках, страхових компаніях, інвестиційних фондах, консалтингових агенціях, аудиторських компаніях, центрах соціологічних і маркетингових досліджень, підприємствах різних форм власності та виробничого спрямування. Специфіка професії дозволяє також працювати віддалено, мати гнучкий робочий графік.

Бакалавр з комп'ютерних наук може займати такі посади: ІТ-інженер; інженер із захисту інформації; ІТ-директор компанії чи керівник підрозділу; ІТ-спеціаліст; аналітик комп'ютерних систем (аналітик бізнес-процесів); тестувальник/інженер служби якості програмного забезпечення; системний інтегратор, архітектор, адміністратор; адміністратор баз даних, комп’ютерних мереж; фахівець з розробки веб-сайтів, мобільних додатків, систем обробки даних, комп’ютерних ігор, net-розробник.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» надає величезні можливості для успішної кар'єри, а системне мислення та ґрунтовна підготовка дозволяють випускнику легко адаптуватися у різних галузях інформаційних технологій. Фахівцям даної спеціальності не потрібна професійна адаптація для роботи за кордоном, адже вони навчаються тих самих мов і технологій програмування, що використовуються у всьому світі. Крім того, спеціалісти з програмування традиційно посідають перші місця у рейтингу заробітних плат. І водночас при цьому існує значний дефіцит на програмістів у провідних країнах світу, який, окрім усього, стрімко зростає.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» – це міжгалузевий напрям підготовки, призначений для інноваційної діяльності з опрацювання теоретичних основ та інструментальних програмних засобів реалізації задач розробки, інтелектуалізації, інтеграції, автоматизації та управління складними розподіленими системами, мережами, організаціями, а також технологічними, соціальними та бізнес-процесами.

Випускники отримують ґрунтовну систему знань у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, програмування, системних досліджень, використання основного інструментарію штучного інтелекту, методів проектування інформаційних систем керування, а також набувають практичного досвіду з розробки, впровадження та супроводу інформаційних систем і технологій у різних сферах людської діяльності.

Сучасний рівень освіти, що базується на вільному володінні математичними методами, інформаційними технологіями та системному підході до розв'язання професійних завдань – характерні риси випускників спеціальності «Комп’ютерні науки».

Переглядів - 1024

top