Університет сьогодні

15.01.2016

 

Освітні витоки Уманського національного університету садівництва беруть свій початок у далекому 1844 році, коли в Одесі було засноване єдине на той час Головне училище садівництва. У 2015 році навчальний заклад відсвяткував 171 річницю діяльності. І нині, завдячуючи спільній праці великої університетської родини, Уманський НУС є відомим аграрним освітнім закладом з багатими традиціями, унікальною історією, прагненням до підкорення нових вершин і бажанням бути одним із кращих вищих аграрних навчальних закладів країни.

За час існування навчального закладу сільське господарство отримало понад 40 тис. висококваліфікованих фахівців, серед яких 32 академіки, понад 700 докторів наук і понад 2 тис. кандидатів наук. Серед них 23 нагороджені Золотою Зіркою Героя Соціалістичної Праці, а О.Н. Парубок і Л.Й. Шліфер удостоєні цієї нагороди двічі, Герой Радянського Союзу Ю.К. Глібко, Герої України О.С. Масельський і Л.Г. Яковишин, народні депутати України, багато науковців та відомих державних діячів, керівників підприємств, фахівців-господарників.

 

Орієнтований на європейські стандарти освіти, університет має у своєму складі розширену систему структурних підрозділів, які забезпечують навчально-виховну роботу: сім відокремлених структурних підрозділів – Агротехнічний коледж, Ананьївський аграрно-економічний коледж, Городищенський коледж, Тальнівський будівельно-економічний коледж, Тальянківський агротехнічний коледж, Чигиринський економіко-правовий коледж, Шевченківський коледж; шість факультетів (агрономії; плодоовочівництва, екології та захисту рослин; економіки та підприємництва; менеджменту; інженерно-технологічний; лісового і садово-паркового господарства); НКЦ "Інститут післядипломної освіти та дорадництва"; навчально-науково-виробничий комплекс

Нині на шести факультетах університету за 15 напрямами та 19 спеціальностями навчається близько 4,8 тисяч студентів, навчальний процес на 29 кафедрах забезпечують 347 науково-педагогічних працівників, серед яких 36 докторів наук, 37 професорів, 232 кандидати наук, доценти. 

В університеті успішно функціонують аспірантура з 18 та докторантура із 7 спеціальностей, три спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій. Публікація результатів дисертаційних досліджень здійснюється у фахових наукових виданнях університету, які включено до 8 наукометричних баз: «Збірник наукових праць Уманського національного університету садівництва» (сільськогосподарські та економічні науки), журнали «Новини садівництва» та «Вісник Уманського національного університету садівництва».

В університеті функціонує сім навчальних корпусів, навчально-культурний центр, метеорологічна станція, інформаційно-обчислювальний центр, наукова бібліотека з фондом понад 254 тисячі примірників, 15 науково-дослідних і проблемних лабораторій, навчально-науково-виробничий відділ, спортивний комплекс, шість гуртожитків, їдальні, медпункт, магазини й кафе.

З метою об'єднання наукового потенціалу регіону, координації наукових досліджень та удосконалення практичної підготовки студентів створено навчально-науково-виробничий комплекс, до складу якого увійшли Інститут помології ім. Л.П. Симиренка НААНУ, Національний дендропарк "Софіївка" НАНУ, ПОСП "Уманський тепличний комбінат", ДП "Уманське лісове господарство", ПАТ "Уманьферммаш", кращі сільськогосподарські підприємства регіону, а також навчально-науково-виробничий відділ університету. У складі останнього –  1060 га земельних угідь, дослідні поля, сади, овочеві ділянки, ліс, плодорозсадник, теплично-оранжерейний комплекс, холодильник із сучасним обладнанням для зберігання плодів, навчально-виробничі цехи з переробки плодів, овочів, зерна.

Відповідно до програми наукових досліджень на 2011-2015 роки, зареєстрованої у Державному центрі науково-технічної та економічної формації, та вимог Міністерства аграрної політики та продовольства України, зосереджених за напрямом "Біологія, технологія, економіка вирощування і переробки продукції плодових, овочевих та польових культур", в університеті під керівництвом відомих учених плідно працюють наукові школи.

Міжнародні зв’язки Уманського національного університету садівництва започатковані з 1984 року. З 1993 року за програмою Міжнародного обміну педагогічним досвідом з Департаментом сільського господарства США багато викладачів змогли пройти стажування в університетах цієї країни.

У 2002 році в Уманському НУС розпочав діяльність спільний українсько-американський проект підтримки приватних сільськогосподарських товаровиробників. Протягом двох років університет брав участь у проекті «ТАСІС» «Впровадження Болонської угоди в навчальний процес» під назвою «UKRABOL».

У 2014 році університет здобув право на участь в проекті 544524-2013-PL-SMHES «Qualifications Frameworks for Environmental Science at Ukrainian Universities» («Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів»).

У рамках проекту SUAFRI-EPC Уманський НУС включено до он-лайн переліку організацій, які є потенційними партнерами в реалізації проектів за програмою Європейського Союзу з науки та інновацій на 2014–2020 рр. «Горизонт 2020».

Міжнародна наукова діяльність університету проводиться у рамках 32 договорів про співпрацю з іноземними освітніми закладами, стипендіальними програмами, грантами. 

Щороку викладачі та науковці Уманського НУС беруть участь у міжнародних конференціях, симпозіумах, семінарах, читають лекції у вітчизняних і закордонних ВНЗ, проводять наукові дослідження з актуальних на даний час тематик.

Щорічно на базі університету проводиться близько 20 Міжнародних і Всеукраїнських конференцій та семінарів.

Важливу роль у розвитку вітчизняного і світового садівництва відіграє ініційований університетом Міжнародний науково-практичний семінар "Високоінтенсивні технології – в садівництво", на якому розглядаються шляхи удосконалення технологій та впровадження досягнень сучасної світової науки у садівництво. Учасниками семінару щорічно стають понад 400 науковців і практиків-садоводів з багатьох країн світу.

Основним координаційним центром виховної роботи в університеті є фахівці Центру культури і виховання, які розробляють та реалізовують нові напрямки розвитку та удосконалення позанавчальної діяльності студентської молоді. За високу художню майстерність та професіоналізм сім творчих колективівЦентру удостоєні почесного звання "Народний".

Університет є співорганізатором і постійним учасником Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих аграрних навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України "Софіївські зорі". У 2013 році народний самодіяльний ансамбль танцю "Нивка" Уманського НУС вперше виборов гран-прі фестивалю у піджанрі "Народна хореографія".

Значна увага в університеті надається фізичному вихованню студентської молоді. Щорічно проводиться близько 150 спортивно-масових заходів, у яких беруть участь понад 6,5 тис. студентів. Університет є базою підготовки національної команди України до міжнародних чемпіонатів із настільного тенісу та інших видів спорту.

Уманський НУС – постійний учасник міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських виставок наукових і освітніх досягненьЗавдяки напруженій праці колективу університет досяг значних результатів, за що гідно оцінений багатьма нагородамиНа огляді-конкурсі на кращий структурний підрозділ "Дослідне поле" серед аграрних ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації, який проводило Міністерство аграрної політики та продовольства України, Уманський НУС посів перше місце і нагороджений дипломом.

Нині діяльність університету спрямована на підвищення рівня підготовки фахівців, поглиблення наукових досліджень, надання практичної допомоги аграрному виробництву, що органічно вписується в соціально-економічні реформи в нашій країні.

Адреса: 20305, Черкаська обл., м. Умань, вул. Інститутська, 1

Тел.: (04744) 3-20-11, тел./факс: (04744) 3-20-41

E-mail: udau@udau.edu.ua

Переглядів - 18400

Останні новини

1
top