09.02.2023 45409

Історія розвитку університету

На колоритній живописною природою околиці м. Умань, поряд зі всесвітньо відомим своїм романтичним амплуа дендропарком «Софіївка», розташований один з найстаріших закладів вищої освіти України – Уманський національний університет садівництва. Його літопис ведеться ще з 1844 року, від створеного у м. Одеса Головного училища садівництва, завданням якого було готувати висококваліфікованих садівників і досвідчених науковців у галузі садівництва.

Як раніше, так і тепер Уманський національний університет садівництва – це колектив натхненних професією науково-педагогічних працівників і співробітників, а головне – активного та заповзятого до освіти й науки студентства, які плекають власні знання заради втілення поставлених цілей. І всі ці роки колектив навчального закладу незмінно об’єднували любов до рідної alma mater, вірність і відданість унікальним традиціям, прагнення до підкорення нових наукових вершин і прогресивний погляд у майбутнє.

За тривалий період свого історичного розвитку навчальний заклад неодноразово реорганізовувався. І у 2009 році йому надано статус національного та перейменовано в Уманський національний університет садівництва.

Основні етапи розвитку Уманського національного університету садівництва

Роки Назва
1844 - 1868 р.р.
(1844 - 1854, м. Одеса)
Головне училище садівництва
Відділення: вище - для підготовки вчених садівників і лісівників, нижче - для підготовки практиків з цих галузей
1868 - 1921 р.р. Уманське училище землеробства і садівництва
Відділення: землеробства і садівництва
1921 - 1929 р.р. Уманський агрополітехнікум
Робітничий факультет. Профшколи: агрономічна, садовоогородня. Тальнівська філія, на базі якої виник Тальнівський сільськогосподарський технікум
1929 - 1930 р.р. Уманський сільськогосподарський інститут
Факультети: агрономічний і садово-городній
1930 - 1931 р.р. Уманський садоогородній інститут
Факультети: садівництва і городництва. Курси підвищення кваліфікації. Заочне відділення
1931 - 1934 р.р. Уманський плодоягідний інститут
Факультети: плодоягідний і технологічний. Аспірантура. Опорний пункт Південного НДІ плодоовочевого господарства
1934 - 1936 р.р. Уманський плодоовочевий інститут
Відділення: садівництва і овочівництва
1936 - 1996 р.р. Уманський сільськогосподарський інститут
Факультети: агрономічний, плодоовочевий, агропедагогічний, економічний, підвищення кваліфікації, заочного навчання, громадських професій, підготовче відділення
1996 - 2000 р.р. Уманська сільськогосподарська академія
Факультети: агрономічний, плодоовочівництва та виноградарства, менеджменту, економіки і підприємництва, післядипломної освіти, заочного навчання, культури і виховання, підготовче відділення
2000 - 2003 р.р. Уманська державна аграрна академія
2003 - 2006 р.р. Уманський державний аграрний університет
Факультети: агрономічний, плодоовочівництва та виноградарства, менеджменту, економіки і підприємництва, заочного навчання, культури і виховання, довузівської підготовки; інститут післядипломної освіти
з 2006 р. Факультети: агрономії, плодоовочівництва і лісівництва, харчових технологій та інженерії, менеджменту, економіки і підприємництва, відділення довузівської підготовки, Центр культури і виховання; інститут післядипломної освіти та дорадництва
З грудня 2009 р. Уманський національний університет садівництва

Починаючи з перших років і дотепер основу навчального закладу складають високоосвічені, обдаровані викладачі. Їхня вірність професії і постійне прагнення вдосконалення, а також тісний зв'язок з виробництвом та випускниками, які успішно підкорюють професійні горизонти, дають змогу всім здобувачам освіти набути актуальних знань і бути корисним для держави та для себе.