08.06.2013 6220

Виїзне засідання АН ВО України

29.05–1.06 2013 року в Уманському національному університеті садівництва відбулося виїзне засідання Президії Академії наук вищої освіти України.

На зустріч з високими гостями – академіками адміністрація університету організувала викладачів, студентів, аспірантів, докторантів.

Із вступним словом про розвиток і досягнення Уманського національного університету садівництва виступив проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор с.-г. наук, професор Віктор Карпенко.

З великою увагою аудиторія зустріла виступ Президента АН ВО України, академіка, заслуженого працівника народної освіти України, доктора філологічних наук, професора, автора понад 600 наукових праць Дубину М.І. Президент наголосив, що за 20 років діяльності Академія наук вищої освіти України отримала широке визнання в нашій країні. Членами її на конкурсній основі стали найбільш відомі працівники вищої школи – доктори наук, професори, проректори і ректори найбільших вузів України, зав. кафедрами,  керівники наукових лабораторій.

Діяльність академії отримала широкий резонанс в країнах зарубіжжя. Так членами академії стали відомі вчені Франції, Італії, Австрії, Нідерландів, Польщі, Канади, Югославії, Словаччини, Чехії, Болгарії, Молдови, Японії, Китаю, Південної Кореї та інших держав.

Разом зі своїми зарубіжними колегами українські вузівські вчені в минулому році завершили 183 наукові проекти, видали 7670 наукових праць. З них 146 монографій, 25 наукових збірників, 73 підручники, 120 навчальних посібників, отримано 121 патент на відкриття, проведено понад сто всеукраїнських та міжнародних конференцій і симпозіумів.

Надзвичайно цікаві і важливі виявилися доповіді членів Президії і АН ВО України:

– Рудика Станіслава Костянтиновича – доктора ветеринарних наук, академіка, професора, віце-Президента АН ВО України, зав. кафедри ветеринарії національного університету біоресурсів та природокористування України за темою «Болонський процес, його позитив та вади»;

– Табачнікова Станіслава Ісаковича – головного вченого секретаря та віце-Президента АН ВО України, завідувача відділом соціальної та клінічної наркології УНДІ ССПН МОЗ України за темою «Профілактика та лікування тютюнопаління і тютюнової залежності»;

– Процюка Раду Георгієвича – доктора медичних наук, академіка, секретаря Відділення медицини АН ВО України, професора кафедри фтизіатрії Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця за темою: «Актуальні проблеми туберкульозу в Україні».

На завершення роботи виїзного засідання АН ВО України в Уманському НУС Президент академії Дубина М.І. і головний вчений секретар академії Табачніков Станіслав Ісакович гаряче привітали з днем ювілею академіка АН ВО України, доктора с.-г. наук, професора, завідувача кафедри рослинництва Зінченка Олександра Івановича з врученням медалі Володимира Великого.

Із заключним словом про діяльність АН ВО України, в т. ч. Уманського регіонального Відділення, виступила віце-Президент АН ВО України, доктор с.-г. наук, професор, академік, заслужений діяч науки і техніки України, зав. кафедри біології Уманського НУС, Жінка Тисячоліття Світу (Англія) Грицаєнко З.М.