Повідомити про новину

Вікові професійні знання для сучасників

А чи маєте ви уявлення про те, які зміни відбулися за 100 років у світовій агрономії, а саме – у технологіях вирощування продукції рослинництва? «Якщо агроном не читає журналів часописів, дістає інформації про земельну та сільськогосподарську політику з десятих вуст, не йде в ногу з життям, – то він швидко вичерпує весь запас свого знання і нездатний бути порадником і керівником сільськогосподарської людности. А таких фактів атрофії агрономічної думки відомо за останні роки дуже багато», – так писав свого часу Аристарх Григорович Терниченко. І слова ці мають вагу та є актуальними донині.

У рамках святкування 150-річчя факультету агрономії, за ініціативи провідних бібліотечних працівників Уманського НУС, у конференційній залі університету відбулася репрезентація 100-річної книги, автором якої є Аристарх Терниченко.  

Студенти факультету агрономії, на чолі зі старшим викладачем кафедри рослинництва Віталієм Кравченком, підготували матеріали, завдяки яким всі присутні мали чудову нагоду ознайомитися з матеріалами книги «Курс хліборобства»: підручник для середніх і нижчих сільськогосподарських шкіл і агрономічних курсів». Цікавим є те, що книга була видана Видавничим Товариством «Український Агроном» у Києві 1918 року саме на українській мові. Звісно, що роль агрономії у нашому суспільстві достатньо велика, а ще всі знають, що наукові надбання передаються з покоління в покоління.


Відкрила зібрання цікавою розповіддю про значення таких видань для сучасності провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Наталія Михайлова. Студенти, в свою чергу, вели цікаву розповідь про біографію Аристарха Григоровича та цікаві моменти з підручника Терниченка, де автор відкриває грані родючості ґрунту і як правильно підготувати землю до сівби тощо. Віталій Кравченко розповів присутнім про діяльність того часу студентського активу на селі, які, переймаючи досвід сільськогосподарського господарювання, здобували агрономічну освіту.


Актуальність даної книги і нині – беззаперечна, адже в підручнику прослідковується головна ідея, суть людства в цілому – самовдосконалення, прагнення до знань та освіти. Тож як і практичні навички та вміння, праці Аристарха Григоровича є неоціненним скарбом для допитливого студентства, ба навіть викладачів, мов ввічливе вітання нащадкам з минулого.
Милі студенти, талановиті діти, самородки, нація! Навчайтеся, набувайте знань. Ви мудрі вже сьогодні, ваше розуміння та прагнення до коріння надасть вам силу у творінні майбутнього. І таким корінням є знання, закарбовані у виданнях, які ми з вами маємо нагоду прочитати через століття. А ще без цих знань не було б сьогодення.

Тож нині всі присутні мали можливість побачити неоціненний скарб – підручник, який ми, сучасники, намагатимемося передати та зберегти для наших нащадків. А завдяки таким фахівцям Наукової бібліотеки, які сьогодні зібралися разом зі студентами факультету агрономії, ми ще раз переконалися в тому, що важливо не лише проявляти інтерес до новітніх технологій, а й опиратися та враховувати напрацювання попередників. Адже ще Георг Крістоф Ліхтенберг зауважив: «Навчайся не задля марнославства, а задля практичної користі».


Прес-центр Уманського НУС

Переглядів - 363

top