29.09.2013 5633

Відвідини сучасних польських садівничих господарств

У рамках візиту делегації Уманського національного університету садівництва до Польщі на чолі з проректором з наукової та інноваційної діяльності, доктором cільськогосподарських наук, професором Віктором Карпенком відбулися відвідини кращих садівничих господарств приймаючої сторони, що займаються розмноженням та вирощуванням посадкового матеріалу декоративних рослин.

Господарство «Розсадник багаторічників» Маріоли і Лешека Парчанських спеціалізується на вирощуванні багаторічних трав’янистих рослин, що широко використовуються в оздобленні клумб, рабаток, рокаріїв, альпійських гірок тощо.

Відвідини сучасних польських садівничих господарств

Частину посадкового матеріалу для розмноження рослин господарство вирощує самостійно, а частину – отримує безпосередньо з Голландії. Для цього застосовуються передові технології, зокрема, касетний спосіб вирощування, який забезпечує мінімалізацію травмування рослин, починаючи від висадки їх у горщики для дорощування і завершуючи висаджуванням на постійне місце зростання.

Господарство «Капяс» Броніслава и Войцеха Капясів спеціалізується на вирощуванні як однорічних, так і багаторічних трав’янистих рослин, а також плодових, ягідних та різних порід деревних культур.

Відвідини сучасних польських садівничих господарств

На території господарства розбито парк, який демонструє відвідувачам використання рослин у ландшафтному дизайні. Тут можна побачити японський сад, зону Альп, відтворене старовинне селезьке обійстя, англійський парк, водні каскади, річкову зону та ін. Кожна частина парку оздоблена суворо підібраними видами трав’янистих та деревних рослин, зі смаком продуманими композиціями.

Протягом цікавих зустрічей успішні польські бізнесмени поділилися своїм досвідом ведення господарств та підкоренням європейських ринків.

Візит став добрим зарядом оптимізму та дієвим прикладом для наслідування на шляху інтеграції України з Євросоюзом, який за домовленістю реалізовуватиметься через впровадження кращих європейських садівничих технологій у навчальний процес та практичну підготовку студентів Уманського НУС.