16.04.2024 417

В Уманському НУС відбулася зустріч із захисником, поетом та земляком Сергієм БІДНЯЧУКОМ

Виховання молоді в дусі патріотизму, любові й поваги до своєї держави є першочерговим завданням освітян на шляху до Перемоги. 16 квітня в Уманському національному університеті садівництва відбулася творча зустріч присвячена національно-патріотичній боротьбі українського народу проти окупантів-росіян.

До Уманського національного університету садівництва завітав Сергій БІДНЯЧУК на зініційовану адміністрацією, викладачами та працівниками навчального закладу творчу зустріч, яка привернула увагу загалу своєю новизною, адже колишній військовий, запрошений на нинішню зустріч з молоддю Уманського НУС — поет.

Модератором заходу виступив завідувач кафедри рослинництва Віталій КРАВЧЕНКО. Про військові будні розповіли загалу провідний бібліотекар Уманського НУС Наталія МИХАЙЛОВА, відкривши присутнім значення нарукавного знаку 118-ї ОБрТРО: «Це синьо-блакитний щит, оздоблений жовтим кантом зі списом спрямованим вниз, як символ військової приналежності та повної готовності до оборони».

До заходу долучилися волонтери штабу «До перемоги»: Ольга СИТНИК, Вікторія ВАСИЛЕНКО, Людмила ФОМЕНКО, Тетяна ЧОПОВДЯ, Ірина РЕШЕТНИК, Станіслав АЛЄКСЄЄВ. Протягом тривалого часу волонтерський рух є рятівним колом для захисників, на їхніх плечах праця, яка рятує життя військових: плетіння сіток, збирання кришечок для виготовлення дронів (причому, два дрони вже сказали девіз збору: «Ворогам — кришка!», всі доступні ресурси волонтери використовують для забезпечення життєдіяльності військових. Волонтери і всі присутні висловили вдячність Сергію БІДНЯЧУКУ за проявлену мужність в зоні бойових дій.

Хвилиною мовчання загал вшанував загиблих воїнів-захисників… Світла пам’ять Герої.

Студенти читали вірші автора та схвильовано вслухалися в рядки реалій, які довелося пережити автору у національно-патріотичній боротьбі українського народу. Втративши зір після поранення, яке отримав під час евакуації свого побратима, Сергій БІДНЯЧУК натомість має дар писати вірші. Сергій наш земляк, військовий, колишній командир третьої стрілецької роти 160-го батальйону 118 бригади ТРО, аби підтримати своїх побратимів, написав вірш про бойових друзів, про свою роту. Римовані реалії так захопили бійців-захисників, що боєць почав і надалі записувати рядки римованих військових творів. Нині вірші Сергія БІДНЯЧУКА захоплюють загал, а більшість прагне доторкнутися до історичної правди, люди читають та плекають надію на перемогу, бо вірші Сергія — надихають. Книга, що збере всі авторські твори, стане для наступників скарбом, правду про життя і боротьбу сучасників знатимуть і наші нащадки, і ніколи її ніхто не зітре зі скарбниці минувшини.

«Я їх не придумую, вони у мене народжуються», — каже пан Сергій про свої вірші. Після поранення він втратив зір, тому теперішні твори записує дружина колишнього військового.

Колектив Уманського НУС, дякує організаторам і учасникам за заходи, які допомагають колективу у гарному товаристві провести час, донатити, підтримувати бойовий дух та спрямовувати зусилля на прискорення миру в країні.