26.09.2017 4437

В Уманському НУС обговорювали переваги та виклики земельної реформи

Уманський національний університет садівництва завжди був не лише освітнім осередком вітчизняної науки, а й місцем обговорення актуальних проблем сьогодення в усіх сферах життєдіяльності держави. Тож 26 вересня у читальному залі Наукової бібліотеки Уманського НУС відбувся семінар з питань земельної реформи – надзвичайно актуального нині питання, яке хвилює кожного з нас. Відповідно, і метою семінару стало обговорення тематики про зняття мораторію з продажу землі.

Присутніми слухачами стали викладачі університету, фермери, сільські голови та заступники голів фермерських господарств, місцеві підприємці та провідні спеціалісти по землевпорядкуванню, які приїхали з усієї області, аби долучитися до дискусії. Головним доповідачем семінару стала  Інна Дерій, голова громадської організації Черкаської обласної сільськогосподарської дорадчої служби, яка висвітлила перед учасниками зібрання переваги та недоліки земельної реформи.

В Уманському НУС обговорювали переваги та виклики земельної реформи

Захід пройшов у формі цікавого диспуту. На порядок денний було винесено жваве обговорення низки міфів, які швидше вводять в оману, ніж проливають світло на майбутнє ринку землі: олігархи скуплять усі землі за безцінь після зняття мораторію; у фермерів не буде грошей, щоб купити землю і на ній розбудувати господарство; усе скуплять іноземці; ринок землі не сприятиме вирішенню проблеми рейдерства; ми маємо продовжувати мораторій, доки ціни на землю не будуть європейськими; покупці виснажуватимуть українські землі, країну очікує екологічна катастрофа; швидке скуповування призведе до знеземлення; мораторій на продаж землі – гарантія суверенітету і економічного розвитку держави; рівень безробіття у селі зросте, оскільки селян зженуть із землі; відкриття ринку землі лобіюють олігархи та агрохолдинги.

Інна В’ячеславівна спростувала вищеперераховані міфи про земельну реформу, пояснивши присутнім суть та цілі зняття мораторію й інших злободенних тем, адже принциповою позицією Уряду є вільний ринок землі в інтересах українців.

В Уманському НУС обговорювали переваги та виклики земельної реформи

Семінар-громадські слухання «Земельна реформа. Міфи і реальність щодо зняття мораторію на землі сільськогосподарського призначення» також висвітлив питання регулювання ринку землі, досягнення і виклики реформування з метою підвищення прозорості в управлінні земельними ресурсами України; досвід країн світу в управлінні земельними ресурсами; чинники економічного зростання та програми, передбачені Урядом на розвиток сільського господарства. Інна В’ячеславівна надала можливість присутнім висловити свою думку з обговорюваних питань та наголосила на конституційному праві громадян України розпоряджатися своєю землею самостійно на благо своєї родини й держави.

Даний семінар надав широке поле для роздумів його учасникам і прояснив цікаві моменти земельної реформи.

Прес-центр Уманського НУС