Повідомити про новину

В Уманському НУС обговорювали переваги та виклики земельної реформи

Уманський національний університет садівництва завжди був не лише освітнім осередком вітчизняної науки, а й місцем обговорення актуальних проблем сьогодення в усіх сферах життєдіяльності держави. Тож 26 вересня у читальному залі Наукової бібліотеки Уманського НУС відбувся семінар з питань земельної реформи – надзвичайно актуального нині питання, яке хвилює кожного з нас. Відповідно, і метою семінару стало обговорення тематики про зняття мораторію з продажу землі.

Присутніми слухачами стали викладачі університету, фермери, сільські голови та заступники голів фермерських господарств, місцеві підприємці та провідні спеціалісти по землевпорядкуванню, які приїхали з усієї області, аби долучитися до дискусії. Головним доповідачем семінару стала  Інна Дерій, голова громадської організації Черкаської обласної сільськогосподарської дорадчої служби, яка висвітлила перед учасниками зібрання переваги та недоліки земельної реформи.


Захід пройшов у формі цікавого диспуту. На порядок денний було винесено жваве обговорення низки міфів, які швидше вводять в оману, ніж проливають світло на майбутнє ринку землі: олігархи скуплять усі землі за безцінь після зняття мораторію; у фермерів не буде грошей, щоб купити землю і на ній розбудувати господарство; усе скуплять іноземці; ринок землі не сприятиме вирішенню проблеми рейдерства; ми маємо продовжувати мораторій, доки ціни на землю не будуть європейськими; покупці виснажуватимуть українські землі, країну очікує екологічна катастрофа; швидке скуповування призведе до знеземлення; мораторій на продаж землі – гарантія суверенітету і економічного розвитку держави; рівень безробіття у селі зросте, оскільки селян зженуть із землі; відкриття ринку землі лобіюють олігархи та агрохолдинги.

Інна В’ячеславівна спростувала вищеперераховані міфи про земельну реформу, пояснивши присутнім суть та цілі зняття мораторію й інших злободенних тем, адже принциповою позицією Уряду є вільний ринок землі в інтересах українців.Семінар-громадські слухання «Земельна реформа. Міфи і реальність щодо зняття мораторію на землі сільськогосподарського призначення» також висвітлив питання регулювання ринку землі, досягнення і виклики реформування з метою підвищення прозорості в управлінні земельними ресурсами України; досвід країн світу в управлінні земельними ресурсами; чинники економічного зростання та програми, передбачені Урядом на розвиток сільського господарства. Інна В’ячеславівна надала можливість присутнім висловити свою думку з обговорюваних питань та наголосила на конституційному праві громадян України розпоряджатися своєю землею самостійно на благо своєї родини й держави.

Даний семінар надав широке поле для роздумів його учасникам і прояснив цікаві моменти земельної реформи.

Прес-центр Уманського НУС

Переглядів - 275

top