15.05.2015 5560

Уманський НУС – учасник міжнародного проекту «TEMPUS»

Міжнародна наукова діяльність Уманського національного університету садівництва проводиться у рамках 32-х договорів про наукову співпрацю та міжнародне співробітництво з іноземними освітніми закладами, стипендіальними програмами та грантами, що передбачають стажування викладачів, аспірантів, докторантів, молодих науковців та студентів за кордоном і підтримку наукової та інноваційної діяльності.

У 2014 році університет здобув право на участь у проекті 544524 «Qualifications Frameworks for Environmental Science at Ukrainian Universities» (Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів). Проект передбачає забезпечення підвищення якості та актуальності вищої освіти в Україні, збільшення конвергенції з розробками ЄС шляхом розроблення кваліфікаційних рамок.

У межах проекту відбулось стажування викладачів університету в м. Відень (Австрія) на базі Університету природних ресурсів та природничих наук (BOKU) та у м. Лейда (Каталонія, Іспанія) на базі Університету Лейди.

На базі Уманського НУС 14 травня було проведено сумісне засідання комісії з екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування НМР МОН України і консорціуму Темпус-проекту за участі членів проекту, представників ВНЗ, які готують фахівців зі спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».

Уманський НУС – учасник міжнародного проекту «TEMPUS»

З вітальним словом до учасників засідання звернувся перший проректор університету Іван Мостов’як, який привітав гостей у стінах одного з найстаріших аграрних закладів, коротко розповів про історію і становлення університету та побажав всім плідної роботи.

Засідання відкрив голова комісії, ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко, який акцентував увагу присутніх на темі зібрання, присвяченого освітньому міжнародному проекту, та його основним досягненням, від яких залежатиме екологічне майбутнє України.

Уманський НУС – учасник міжнародного проекту «TEMPUS»

З доповідями виступили: координатор української частини проекту «QANTUS», член Національної команди експертів з реформування вищої освіти в Україні, проректор ОМА Вадим Захарченко, який доніс до учасників зібрання інформацію про мету проекту – розробити нові освітні програми, наближені до європейського рівня освіти; голова комісії, ректор ОДЕКУ, Сергій Степаненко та учений секретар комісії, декан еколого-економічного факультету ОДЕКУ Олена Владимирова, які доповіли про попередні варіанти галузевої рамки кваліфікації у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування в рамках Темпус-проекту QАNTUS.

Уманський НУС – учасник міжнародного проекту «TEMPUS»

Учасники проекту презентували свої напрацювання та обмінювалися досвідом, який стане добрим підґрунтям для подальшої співпраці у цьому напрямку.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів