Повідомити про новину

Уманський НУС привітав колектив Уманського краєзнавчого музею з ювілеєм

Монументальність світових епох

Вихри подій і диво-пісня краю…

Іду із зали в залу, мов пророк…

Листаю час, історію листаю.

 

Такими словами було сьогодні розпочато урочисте зібрання загальноміського заходу, присвяченого 100-річному ювілею краєзнавчого музею м. Умані. З нагоди свята до актової зали музичного училища прийшли поважні гості: почесні громадяни, священнослужителі, представники колективу Уманського національного університету садівництва.

Знання своєї історичної минувшини, генетичного коріння – одне з основних знань кожної нації. Народ, який забуває свою історію – втрачає самобутність. Народ, який не знає своєї історії – не має майбутнього. Адже прийдешнє майбутнє бере свій початок з глибинного минулого. І нині саме музеї є безцінними скарбницями народної пам’яті, хранителями культурної, мистецької, інтелектуальної спадщини краю, безцінного історичного досвіду минулих поколінь, джерелом натхнення для нових звершень, осередком величезної мудрості пращурів, яка мотивує всіх вдосконалюватись заради доброго спадку для прийдешніх поколінь. На жаль, історична спадщина не завжди має світлі сторінки. Нині історія пишеться в мінорних тональностях, та ми мусимо знати її, передати далі, щоб помилки наші не змогли повторити нащадки. Пройдуть роки – і наші нащадки з великою цікавістю розглядатимуть світлини та пам’ятки, завдяки яким розповідь про минуле стане для них яскравою подорожжю в світ, де жили ми.

Наталія Білоус, директор краєзнавчого музею, радо вітала всіх гостей і представила загалу історичні віхи розвитку краєзнавчого музею, шлях становлення, очільників і відомих меценатів.


Історія створення Уманського краєзнавчого музею розпочинається з 1906 року. Приміщенням для нього служить приватний будинок лікаря М. Піотровської, що є архітектурною пам’яткою початку ХХ ст. Нині в музеї зберігається понад 50 тис. археологічних, нумізматичних, етнографічних, військово-історичних, історико-художніх, архівно-літературних експонатів. Експозиції музею знайомлять з природою нашого краю та висвітлюють історію Уманщини з найдавніших часів до сьогодення.

Тож цей день поважного ювілею став гарною нагодою привітати працівників краєзнавчого музею і для колективу Уманського національного університету садівництва, який також має багаторічну історичну спадщину. Наталія Сомова, завідувач Наукової бібліотеки Уманського НУС, висловила щирі вітання, подарувавши художнє полотно на довгі роки пам’яті не лише служителям музейної справи, а й відвідувачам. Прикрасили свято і музичні вітання від Центру культури і виховання студентів Уманського НУС. Пісня «Щастя, добра і любові» лунала зі сцени у виконанні Олексія Щербини та Юлії Сапєльнікової на адресу ювілярів, лишаючи по собі шквал оплесків вдячних слухачів.Тож натхненної праці вам, шановні працівники музейної справи! Вдячних вам шанувальників і поціновувачів історичної минувшини! Міцного здоров’я та довгих літ життя!

Прес-центр Уманського НУС

Переглядів - 487

top