05.12.2016 4925

Уманський національний університет садівництва у 200- річній історії літературної Умані

Першого грудня в актовій залі агротехнічного коледжу відбувся літературний вечір, присвячений 200-річчю літературної спільноти Уманщини.

Університет на святі представляли Павло Ямчук, Галина Бруй, Наталія Михайлова, Микола Кузьменко, Яна Розуменко, Юлія Сапєльнікова.

У вітальному слові Наталія Михайлова привітала зібрання з ювілеєм і наголосила, що Уманський національний університет садівництва завжди приймав активну участь у літературному житті Умані. Наш навчальний заклад в різні роки закінчували знані письменники: Юрій Лавриненко, Петро Лановенко, Георгій Тушкан, Георгій Шевченко, Микола Купрій, Владислав Кравченко, Михайло Калініченко. І сьогодні поєднують науково- викладацьку роботу з літературною творчістю Олег Лазарєв, Павло Ямчук, Сергій Сонько. Книги цих авторів із дарчими написами складають колекцію видань, які зберігаються на абонементі художньої літератури Наукової бібліотеки.

Подією у 2008 році став вихід колективної поетичної збірки «Алеями вічного саду», яка об`єднала 36 авторів – студентів, викладачів, співробітників.

Поезії наших студентів Олени Левицької, Євгена Майданюка, Максима Ліхолєтова, Інни Великої, Андрія Палагіна друкувались у збірці «Задзвеніло рідне слово. Творчість школярів та студентської молоді Уманщини.

Вірші наших співробітників і студентів друкувались у виданнях «Відлуння афганських гір» у 2003 році – Наталія  Михайлова,  «В горнилі локальних конфліктів» – Вікторія Кожухівська, Наталія  Михайлова.

У збірці «Постріли слів», яку уманські автори присвятили Майдану, АТО – сім авторів, які працюють або навчаються в університеті садівництва: Наталія Кікоть, Юрій Кісельов, Олег Лазарев, Оксана Лемещук, Іван Пахольчук, Юлія Сапєльнікова, Людмила Ситник.

Подією 2016 року стала презентація у Науковій бібліотеці книги колишнього викладача університету Віктора Сигиди «Заповідь батька».

В Умані, в родині першого інспектора училища садівництва народився відомий краєзнавець, літературознавець Микола Павлович Анциферов, про якого більш детально читач може дізнатись із книг нашого земляка Олександра Головцова «Дом над парком», «Феномен Анциферова». Микола Павлович був прихильником теорії культурних гнізд. Наш університет є прикладом культурного гнізда – на відокремленій території поєднані наука, культура, література.

Наталія Михайлова, провідний бібліотекар Наукової бібліотеки