28.03.2015 5396

СТЕМ «Добродії» відсвяткував свій 35-річний ювілей

Актори, овації, декорації, відмінно зіграна роль, вигуки «Браво!» – ці поняття вбирає в себе його величність ТЕАТР. Фраза, проголошена Вільямом Шекспіром, пройшла крізь призму віків і стала крилатою: «Весь мир – театр, а люди в нем – актеры». Театр – це стан душі, який розкривається на сцені.

Саме з Міжнародним Днем театру 26 березня привітали глядачів невеликі актори СТЕМу «Добродії», який вже 35 років поспіль працює при Центрі культури і виховання студентів Уманського НУС на чолі з талановитим керівником Галиною Бруй.

Справжні пошановувачі цього мистецтва долучилися до прекрасного світу театру, переглянувши одноактову комедію Якова Сербіна «Золото» у виконанні учасників колективу. У кількох мізансценах актори показали, як людські риси характеру змінюються під впливом життєвих обставин, а сила збагачення та жадібність сильніші за моральні якості; золото – спокуслива річ, яка внесла в сім’ю сварки, підступні чвари, але зі зміною мізансцен змінюються і характери акторів: чесність, кохання, порядність та взаєморозуміння у родині все ж вищі за будь-які матеріальні цінності.

СТЕМ «Добродії» відсвяткував свій 35-річний ювілей

Перейнявши естафету ведучих, на сцену виходили випускники, ділились спогадами та вітали улюблений колектив з ювілеєм. У пам’яті спливали спогади про сатирично-гумористичний клуб «У Кіндратовича», традиційну посвяту в його члени. Колишні ведучі Євген Панчук та Наталія Рожанська зробили екскурс в історію  колективу «Добродії», зичили сучасним «гарним театралам, щоб ролі гарно грали», отримуючи гучні овації в різних залах.

СТЕМ «Добродії» відсвяткував свій 35-річний ювілей

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих учасників колективу, які пішли з життя: Іван Чучмій, Іван Остапенко, Іван Бухенко, Віра Кучеренко, та випускників університету, які загинули в зоні АТО.

Від імені ректорату та профспілкового комітету привітала колектив голова профспілкового комітету університету Маргарита Парубок, яка відзначила тонке почуття гумору вихованців, побажала  втілення найсміливіших задумів, яскравих постановок, гучних овацій та вручила його керівнику Галині Бруй Почесну грамоту за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва та з нагоди ювілею, а учасникам СТЕМу «Добродії» – подяки.

СТЕМ «Добродії» відсвяткував свій 35-річний ювілей

З ювілейною датою колектив привітала начальник відділу культури Тетяна Гейко, побажала творчих успіхів, невичерпної енергії та вручила Почесну грамоту з нагоди його 35-річчя.

СТЕМ «Добродії» відсвяткував свій 35-річний ювілей

Символічним було внесення учасниками «Добродіїв» на вишиваних рушниках горняток із сіллю, перцем та цукром, без алегоричної присутності яких неможливе існування театральних вистав.

Багато теплих слів прозвучало в адресу керівника колективу, режисера Галини Бруй від колишніх випускників, які грали театральні мініатюри, читали поезію, виконували гуморески, показуючи глибокі почуття, які свого часу в них відкрила та відшліфувала талановитий керівник.

«Виходжу на сцену – і знову народжуюсь…» – такими поетичними рядками розпочала свій виступ Галина Яківна, яка присвятила своє життя театру, і ось уже 35 років навчає майстерної гри своїх вихованців.

СТЕМ «Добродії» відсвяткував свій 35-річний ювілей

Попереду ще багато незіграних ролей, багато цікавих постановок, адже театр манить до себе публіку, зачаровує її безпосереднім спілкуванням і живою неповторною грою акторів, котрі мають унікальний талант і творчий дар перевтілення. Пригадаю слова давньогрецького філософа Епіктета: «Наше життя – п’єса, в якій Бог розподілив ролі. Нам залишається лише їх гідно зіграти».

Тож щиро побажаємо народному студентському театру естрадних мініатюр «Добродії» тільки позитивних ролей, наснаги, нових творчих злетів та вдячної публіки.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів