06.11.2017 5008

Співпраця кафедри менеджменту з кафедрою морського бізнесу та логістики університету міста Бремен (Німеччина)

2 листопада в рамках німецько-української магістерської програми в галузі логістики GUMLog  відбулася зустріч викладачів факультету менеджменту Уманського національного університету садівництва з колегами з університету м. Бремен та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Проект GUMLog присвячений співробітництву у сфері освіти, а саме розробці спільної магістерської програми в галузі логістики. Вказана програма передбачає врахування передових досягнень у сфері транспорту і логістики європейських країн та особливостей економічного розвитку України.

Під час засідання круглого столу науковці обговорили питання реформування вищої освіти в Україні та її максимальне наближення до європейських стандартів, удосконалення освітніх програм та методів викладання дисциплін відповідного профілю.

Фундатори програми започаткувати практику виїзних засідань і вивчення передового досвіду логістичної діяльності безпосередньо на підприємствах України та Німеччини, тому друга половина зустрічі відбулася на ПрАТ «Фармацевтична компанія «Дарниця» – лідера серед фармацевтичних підприємств України за обсягом виробництва і продажу готових лікарських засобів в упаковках.

Гордістю керівництва компанії є сучасний фармацевтичний складський комплекс площею 14000м2, який і став предметом особливої уваги викладачів. Потужність автоматизованого роботизованого складу 10000 палето-місць. Проект складського комплексу був реалізований спільно з компанією SCHAFER Noell після двох років досліджень і оцінки у сфері нових технологій, обладнання та систем для складування.

Фармацевтична компанія «Дарниця, складський комплекс
Cучасний фармацевтичний складський комплекс
План будівлі складського комплекса компанії "Дарниця"

По суті, автоматизований склад є окремим організмом, що функціонує практично без втручання людини. Ним керує комп'ютерна система, пов'язана з іншими зонами транспортною мережею конвеєрів і підйомників. Дана система знає все про кожну одиницю сировини, матеріалів або готової продукції: від складу і кількості до місця виробництва і терміну придатності.

Присутні отримали можливість ознайомитися з особливостями роботи складу, комплектації та експедиції продукції, умовами її зберігання та транспортування.

По закінченню екскурсії учасники дійшли спільної думки, що заходи, проведені в рамках академічної екскурсії міжнародного проекту GUMLog, стали гармонічним поєднанням наукових дискусій та можливостей вивчення передового досвіду, що сприятиме підвищенню якості підготовки кваліфікованих фахівців з логістики.

Марина Гоменюк, доцент кафедри менеджменту