17.04.2024 647

«Шевченко єднає Україну»: Керівництво Уманського НУС долучилось до висаджування дубів Кобзаря

Історія Уманського національного університету садівництва тісно пов’язана з ім’ям творця «Кобзаря», рядки з якого хоч написані у позаминулому столітті, та й досі відгукуються в серцях українців. Шевченко гуляв «Софіївкою», перебував на території Шевченківського коледжу, що є структурним підрозділом університету садівництва. Саме там ростуть знамениті дуби Тараса Шевченка, а в березні цього року на території Уманського НУС висадили пагінець від тієї верби, яку понад 150 років тому поет висадив під час заслання у Казахстан. Тож і сьогодні завертають сучасні стежки представників університету на історичну Батьківщину Тараса — у Будище.

16 квітня перший проректор Уманського НУС Іван МОСТОВ’ЯК вдруге взяв участь в екологічній та культурній акції «Шевченко єднає Україну». Цьогоріч учасники заходу в селі Будище на Звенигородщині спільно висадили дерева на Алею незламності, яку заклали минулого року. Тепер тут ростимуть ще 27 дубів, що символізують 24 області України, а також Крим, Київ та Севастополь.

Як і минулого року, на Алеї незламності висаджували молоді дуби — нащадки дуба, біля якого творив свої перші малюнки й вірші майбутній геній української нації. Тож екологічну акцію «Шевченко єднає Україну» підтримали та долучились до висаджування молодих дубків начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор ТАБУРЕЦЬ, начальник Звенигородської районної військової адміністрації Юрій ПІКОВСЬКИЙ, голова Шевченківської територіальної громади Сергій СМАЛЬКО, староста села Будище Валерій КУЛИК.

Організатори заходу «Шевченко єднає Україну» закликають українців з інших областей також приєднуватися до акції і висаджувати саджанці від дуба Тараса Шевченка, зазначаючи, що висаджені деревця будуть символом спільного та незламного майбутнього України.