24.04.2015 4891

Наукова конференція «Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства»

23 квітня 2015 року в Уманському національному університеті садівництва відбулась наукова конференція «Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства» з нагоди 80-ї річниці від дня народження доктора с.-г. наук, професора П. І. Мороза.

Мороз Петро Іванович – академік Лісівничої академії наук України, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри лісового господарства Уманського державного аграрного університету (2006 – 2007), видатний і досить відомий український вчений лісівник-лісомеліоратор та еколог, дослідник з лісомеліоративного освоєння малопродуктивних піщаних земель Середнього Подніпров’я. Лауреат академічної відзнаки – нагороди Ярослава Мудрого, Відмінник освіти України, Відмінник охорони природи.

Професор П. І. Мороз автор (співавтор) понад 300 друкованих праць, у тому числі 5 монографій, 3 підручників, 17 навчальних та методичних посібників, словників, брошур, рекомендацій виробництву, які відомі як в Україні, так і далеко за її межами.

Наукову конференцію відкрив Володимир Шлапак, завідувач кафедри лісового господарства, д. с.-г. н., професор.

З вітальним словом виступив проректор з наукової та інноваційної діяльності, д. с.-г. н., професор Віктор Карпенко, який відзначив важливість особистості вченого, відомого в царині лісомеліорації та екології, подякував завідувачу кафедри лісового господарства Володимиру Шлапаку за традиційне проведення наукових конференцій, присвячених видатним особистостям, та запропонував  учасникам конференції поділитися спогадами, пов’язаними з учителем.

З життєвим шляхом Петра Мороза учасників конференції ознайомила аспірант кафедри лісового господарства Валентина Мамчур з доповіддю «Життєвий шлях професора Петра Івановича Мороза».

Під час конференції доповідали: Володимир Шлапак, завідувач кафедри лісового господарства, д. с.-г. н., професор; Михайло Шемякін, к.   с.-г. н., доцент; Сергій Сонько, д. с.-г. н., професор; Любов Іщук, к. б. н., доцент; Володимир Вітенко, к. б. н., доцент; Олександр Баюра, к. с.-г. н., старший викладач; Олександр Остапчук, к. с.-г. н., викладач; Сергій Роговський к. с.-г., доцент.

З науковими працями Петра Мороза, представленими в Науковій бібліотеці Уманського НУС, учасників та гостей конференції ознайомила працівник Наукової бібліотеки Марія Фіткаленко.

На конференції обговорювались актуальні питання щодо сталого розвитку лісового і садово-паркового господарства за наступними напрямами: лісове господарство, садово-паркове господарство, біологія та екологія.

З подякою виступила дружина видатного вченого Олена Климівна, к. б. н., старший науковий співробітник Національного дендрологічного парку «Софіївна» НАН України.

За результатами конференції був опублікований окремий збірник, до якого увійшли 44 наукові статті  75 авторів, серед яких 6 докторів наук.

Світлана Масловата, аспірантка кафедри лісового господарства