22.06.2018 4913

На спомин Героїв Другої світової

22 червня 1941 року війна, що поглинула в чорній ямі смерті майже 14 мільйонів наших співвітчизників, увійшла в кожен український дім та кожну українську родину. Тож на спомин цих трагічних подій щорічно колектив Уманського національного університету садівництва самовіддано складає шану полеглим у роки Другої світової війни, покладаючи квіти до пам’ятника Героя, що поліг у боях за визволення Умані – Юрія Глібка.

На спомин Героїв Другої світової

Ми діти та внуки воїнів-переможців, ратні подвиги яких і донині дають змогу усвідомлювати їхню жертовність і героїзм. Ми пам’ятаємо бійців Карпатської січі, які перші стріли ворога, першими стали на захист власної землі. Звичайно, є різні національні інтерпретації початку тієї жахливої війни. Володимир В’ятрович, сучасний український історик, вважає, що нині – «час й Україні почати вибудовувати своє бачення Другої світової війни, і вшановувати жертв цієї війни «не по-радянські», адже «якщо не буде власного погляду на місце і роль українців у цій війні, нам нав’язуватимуть чужі погляди». Нині ж ми маємо сумну нагоду бути свідками й учасниками подій на Сході України, що дає нам змогу осмислити ті давні події ще краще.

На спомин Героїв Другої світової

Саме тому важливо зараз зробити все можливе, щоб кровопролиття не повторювалось знову та знову.

Волелюбний та мирний український народ пам’ятає подвиги ваші, шановні діди та прадіди. Хай процвітає у віках звитяжна слава справжніх героїв своєї землі!

Прес-центр Уманського НУС