16.03.2024 537

Колектив Уманського національного університету садівництва на марші прогресивної агрономії

В Уманському національному університеті садівництва на кафедрі рослинництва факультету агрономії відбулося відкриття лабораторії агро-дронів, що стало результатом співпраці керівництва закладу вищої освіти та міжнародної групи компаній DroneUА. Відкрили лабораторія ректорка університету Олена НЕПОЧАТЕНКО керівник агронапрямку XAG Ukraine, DroneUA   Анатолій БЕЗОЛЮК.

Ректорка Уманського національного університету садівництва Олена НЕПОЧАТЕНКО, вітаючи колег з відкриттям технологічнлї лабораторії, зазначила, що за такими механізмами майбутнє: «Техніка допоможе ефективніше, продуктивніше, економніше виконувати завдання обприскування (зрошування) посівів і садів. Студентам бажано йти на виробництво знаючи, що це за техніка і вміти нею користуватися. Це прогресивно і дякую представникам компанії за співпрацю. Ми сподіваємося на можливість побачити, як працює ця техніка в реальних умовах».

Відтепер майбутні аграрії, які здобувають освіту в університеті садівництва, навчатимуться й управлінню сучасним агрообладнанням. «Віднині маємо нагоду ознайомлювати студентів з Агрокоптером XAG, який здійснює удобрення та обробку хімічними препаратами сільськогосподарських посівів з мінімальним використанням людських ресурсів», — повідомив  завідувач кафедри рослинництва Уманського НУС Віталій КРАВЧЕНКО.

Керівник агронапрямку XAG Ukraine, DroneUA Анатолій БЕЗОЛЮК відзначив, що в компанії переконані: починати потрібно з університетів, щоб студенти всотали інноваційніть і по завершенню навчання впроваджували ці технології в своїй роботі: «Міжнародна компанія XAG — провідна агротехнологічна компанія у світі - продовжує курс на співпрацю з аграрними університетами. Ми сьогодні раді, що в Уманському НУС буде кабінет інноваційних технологій, не просто агродронів, а робототехніки й агродронів. Дякуємо за співпрацю, з відкриттям».

«Уманський національний університет садівництва завжди був флагманом аграрної науки в Україні, в області  тим більше. Такі високі позиції досягалися, перш за все, завдяки використанню інноваційних технологій в аграрній сфері. Випускник нашого університету повинен бути широкопрофільним, володіти передовими, інноваційними методами. Дякуємо компанії DroneUA за надану можливість використовувати їхню техніку для навчання майбутніх фахівців в аграрній сфері економіки України», — висловив вдячність партнерам навчального закладу декан факультету агрономії Уманського НУС Сергій ПОЛТОРЕЦЬКИЙ.

Стрічку перетнуто, а це означає, що в університеті садівництва розпочали шлях в майбутнє і навчатимуть використанню безпілотних технологій в агросфері. Нині університетська спільнота долучилася до низки заходів: збереження природних ресурсів; високої продуктивності із мінімальними затратами; спрямованих на продовольчу безпеку та турботу про людей.

Дякуємо всім організаторам та учасникам заходу. Хай освіта України процвітає на користь працьовитій українській нації!

Довідка: Інноваційні Агродрони XAG для сільського господарства мають програму траєкторії та GPS, XAI (сільськогосподарський інтелект) — платформа обміну даними, створена XAG для Global Agriculture 3.0. Підключення до інтелектуальних пристроїв XAG, обмін даними через інформаційну службу та поєднання сільськогосподарського виробництва з інтелектуальними технологіями. Всі знання та вміння з користування тепер можна отримати в Уманському НУС.