Повідомити про новину

Екскурсійний візит гостей з Франції до Уманського НУС

Вперше в Уманському національному університеті садівництва з екскурсійним візитом перебувала група високопосадовців міста-побратима Ромії-сюр-Сен (Франція). Гостями нашого навчального закладу стали пан Жані Руссо – голова комітету з питань поріднення та члени комітету: мадам Розлін Руссо, пан Ален Добар з дружиною Бріджіт, пан Марсель Фессар, пан Івон Мілле, пан Жан-Альбер Оздез, мадам Сесіль Бодесон.


Група була приємно вражена гостинністю ректора Уманського НУС Олени Непочатенко, а тому з цікавістю розпитували Олену Олександрівну про устрій університету та про співпрацю з іншими навчальними закладами – як українськими, так і закордонними.


На гостей чекала приємна несподіванка – екскурсія до музею стародруків. Відвідавши музейну кімнату Наукової бібліотеки, вони здійснили неймовірну подорож, адже дізналися про розвиток університету ще з часів виникнення навчального закладу на базі Одеського ботанічного саду, який закладено Карлом Деcметом, французом за походженням. Наталія Михайлова, провідний бібліотекар Наукової бібліотеки, охоче відповідала на всі запитання та запропонувала до перегляду навіть французьку літературу. Іноземці радо ласували сухим варенням з яблук, яке також знаходиться в виставковому залі, та залишили захоплені відгуки в книзі «Відгуків та побажань».Далі шлях почесних гостей було спрямовано до дверей музею історії університету. Уманський НУС має багатовікову історію і нині це один із найстаріших вищих навчальних закладів України. Він заснований ще у 1844 році в м. Одеса як Головне училище садівництва, завданням якого було готувати висококваліфікованих садівників і досвідчених науковців у галузі садівництва. На той час це був єдиний у країні вищий навчальний заклад такого напрямку. За тривалий період свого історичного розвитку навчальний заклад неодноразово реорганізовувався, а згідно з Указом Президента України від 28 грудня 2009 року йому надано статус національного і перейменовано в Уманський національний університет садівництва.


Вражені та захоплені цікавими фактами життя Уманського НУС, гості запросили представників університету до Парижу з відповідним візитом.

Наш університет – справжня скарбниця не лише вагомих наукових здобутків, а й вражень.

Прес-центр Уманського НУС

Переглядів - 463

top